UM Knurów / Strefa Ekonomiczna w Knurowie.
UM Knurów / Strefa Ekonomiczna w Knurowie.

W maju ubiegłego roku, Prezydent Miasta Knurowa Adam Rams informował o pierwszej inwestycji, która powstanie na terenie strefy ekonomicznej. Od tej informacji minęło jednak trochę czasu, zaś zaniepokojeni mieszkańcy dopytują czy inwestycja w ogóle powstanie.

- Pozyskaliśmy ważnego inwestora dla miasta. Polska firma Aqua Marine z sektora MŚP wygrała przetarg na zakup ponad 1,5 ha działki w Knurowie będącej własnością KSSE – informowała wówczas wiceszefowa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (KSSE) prof. AWSB dr hab. Barbara Piontek.

– Przedsiębiorca planuje zatrudnić w nowym zakładzie co najmniej 90 nowych pracowników do końca 2021 roku. Wartość inwestycji to prawie 30 mln zł – dodała.

W grudniu 2020 roku dopytywaliśmy w KSSE i otrzymaliśmy informację, że trwają jeszcze prace projektowe.

- Planowana na terenie Knurowa inwestycja firmy Aqua Marine realizowana jest zgodnie z założonym i deklarowanym harmonogramem. [...] W ślad za decyzją o wsparciu, w kolejnym kroku Aqua Marine, nabyła też 28 lipca 2020 r. działkę pod planowaną inwestycję. W obecnej chwili na ukończeniu są prace projektowe i pozyskiwanie niezbędnych pozwoleń umożliwiających rozpoczęcie prac budowlanych - poinformowała nas dr Wioleta Witczak-Smolnik, rzecznik prasowy KSSE. 

Po kilku miesiącach jest jednak ruch do przodu. Dziś poinformowano nas, że inwestor oczekuje już tylko na uzyskanie pozwolenia na budowę. 

- Mimo niewielkich opóźnień związanych z sytuacją pandemiczną w kraju, inwestycja firmy Aqua Marine na terenie Knurowa nadal realizowana jest zgodnie z założonym harmonogramem. Obecny etap to czas oczekiwania na decyzję o pozwoleniu na budowę. Inwestor, firma Aqua Marine Spółka Akcyjna S.K.A., złożył wniosek do Starostwa Powiatowego, a po otrzymaniu stosownych zezwoleń rozpocznie budowę - informuje nas Mirella Jezierska, z KSSE.

Budowa powinna potrwać około 9-10 miesięcy. Oznacza to, że być może na początku przyszłego roku firma rozpocznie swoją działalność w Knurowie.

Komentarze

Dodaj komentarz