Zdjęcie poglądowe / policja.pl
Zdjęcie poglądowe / policja.pl

Wczoraj 29 marca, około godziny 15.50, dyżurny jastrzębskiej komendy został powiadomiony, że na ulicy Rybnickiej został zatrzymany nietrzeźwy kierujący. Na miejscu patrol ruchu drogowego zastał jastrzębianina, który widział, jak mężczyzna wychodzi ze sklepu chwiejnym krokiem i kieruje się w stronę samochodu hyundai, po czym wsiada, odpala silnik i wbija bieg wsteczny. 

- Świadek zareagował natychmiast, zajechał drogę kierującemu oraz wyjął kluczyki ze stacyjki, po czym powiadomił policję. 62-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2 promile. Pojazd został odholowany na parking strzeżony, a prawo jazdy zatrzymane - informuje żorska policja.

Policja dziękuje świadkowi za właściwą i godną do naśladowania postawę. 

- Niewykluczone, że ujęcie nietrzeźwego kierującego pozwoliło uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych - dodają mundurowi. 

Komentarze

Dodaj komentarz