Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski.

Pod tą nieco tajemniczą nazwą kryje się nowy Dom Kultury, który zostałby zlokalizowany w budynku przy ul.Witosa 6, w którym niegdyś mieściła się siedziba firmy WMS. W ten sposób miasto wyszłoby na przeciw postulatom wielu młodych ludzi, którzy zwracali uwagę na brak w centrum Knurowa w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych domu kultury, który stanowiłby uzupełnienie oferty realizowanej przez tego typu placówkę funkcjonującą w Szczygłowicach.

Zgodnie z planami knurowskiego magistratu, inwestycja polegać będzie na przebudowie, dostosowaniu i utworzeniu w budynku znajdującym się przy ul. Witosa 6, nowoczesnego Domu Kultury, w którym prowadzone będą cykliczne zajęcia kulturalne, wystawy, koncerty oraz inne formy aktywności kulturalnych.

- Dostęp do tych wydarzeń będzie powszechny dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Nowa placówka działać będzie pod auspicjami Centrum Kultury w Knurowie - dodaje UM Knurów.

Dzięki nowej inwestycji, osoby zarówno utalentowane jak i pasjonaci kultury będą mieli możliwość udziału m.in. w koncertach, eventach, wydarzeniach scenicznych czy też zajęciach tanecznych oraz plastycznych. Ciekawostką, a zarazem nowym elementem będzie strefa chillout’u, czyli miejsce, gdzie będzie można zrelaksować się np. przy dźwiękach ambitnej muzyki, popijając dobrą kawę.

 

Źródło: UM Knurów.

 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz