post image
Dominik Gajda Żorski Bieg Ogniowy poprzedza procesja ulicami starówki

Niezwykle widowiskowy bieg od lat przyciąga licznych uczestników. Pakiety startowe rozchodzą się w ciągu kilkudziesięciu godzin! Wspaniała sportowa atmosfera, nocna sceneria, ozdobiona blaskiem płonących pochodni trasa wiedzie uliczkami starówki. To sprawia, że zawody pozostawiają w pamięci uczestników niezapomniane wrażenia.

- W ubiegłym roku nie odbyły się z powodu epidemii koronawirusa. Teraz organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by bieg rozegrać w bezpiecznej formie. Uczestnicy zmierzą się na dystansie 5 km - informuje biuro promocji, kultury i sportu urzędu miasta. 

Tegoroczny program został zminimalizowany. Ogromna determinacja do podtrzymania tradycji i chęć spotkania z mieszkańcami daje jednak nadzieję,  że nie zabraknie ducha sportowej walki i pozytywnych emocji. 

- Bieg odbędzie się tym razem w sobotę 15 maja 2021 roku w Parku Cegielnia. Zawodniczki i zawodnicy pokonają pięć pętli toru rolkowego. Zmagania będą przeprowadzone w reżimie sanitarnym – zapowiada magistrackie biuro.

Maksymalnie 500 uczestników pobiegnie w czterech oddzielnych grupach w odstępie czasowym. Start pierwszego biegu zaplanowano o godz. 21. 
Ruszyły już zapisy, które potrwają do 6 maja lub do wyczerpania się limitu uczestników. Każdy uprawniony uczestnik otrzyma pakiet startowy zawierający: pamiątkowy medal, gadżet okolicznościowy, wodę, numer startowy oraz chip. Przewidziano nagrody finansowe w kategorii generalnej i kategorii zawodnik z Żor. Honorowy patronat nad imprezą objęli prezydent Waldemar Socha i przewodniczący rady miasta Piotr Kosztyła. Imprezę organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Żory oraz grupa biegowa HRmax Żory.

Szczegóły na: http://www.zory.pl

 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.