post image
https://pacjent.gov.pl/ Test na koronawirusa można zrobić w jednym z punktów mobilnych

Co pacjent powinien wiedzieć, udając się na badanie do mobilnego punktu badań w kierunku SARS-CoV-2? Kto może skorzystać z takiej możliwości?

Narodowy Fundusz Zdrowia odpowiada: osoby mające zlecenie na badanie wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, lekarza lub felczera udzielającego świadczeń w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, lekarza pracującego w hospicjum albo zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Zlecenie wystawia też inspekcja sanitarna

Pamiętajmy, że badanie należy wykonać jak najszybciej od uzyskania zlecenia. Od dnia jego wystawienia podlega się 10-dniowej kwarantannie. Można opuścić mieszkanie tylko na czas dojazdu do punktu mobilnego i z powrotem oraz wizyty u lekarza. Jeżeli wynik będzie negatywny, automatycznie jesteś zwolniony z kwarantanny.

Pacjenci przyjmowani są według kolejności przybycia. Nie ma możliwości umówienia się na konkretną godzinę. 

- Jeżeli jednak podasz swój nr telefonu komórkowego na etapie wystawiania zlecenia, możesz otrzymać smsa z sugerowanym terminem i adresem mobilnego punktu w okolicy. System wstępnie zarezerwuje termin. Wystarczy, że w punkcie mobilnym pokażesz otrzymany sms. Pamiętaj jednak, że termin ma charakter orientacyjny – wyjaśnia NFZ.  

Na badanie należy zabrać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Na dwie godziny przed testem: nie spożywaj posiłków, nie pij, nie żuj gumy, nie płucz ust i nosa, nie myj zębów, nie przyjmuj leków i nie pal papierosów. Wynik znajdziesz na Internetowym Koncie Pacjenta.

W Rybniku mobilne punkty znajdują się w następujących lokalizacjach: Laboratorium Medyczne LAB-MED przy ul. Wysokiej 4, Gyncentrum Sp. z o.o., przy ul. Hallera (obok parkingu wielopoziomowego nr 1), PRO4MED Sp. z o.o. przy ul. Jastrzębskiej 12 i ul Jastrzębskiej 10 (obok kopalni Jankowice).

W Jastrzębiu-Zdroju z mobilne punkty prowadzi Diagnostyka Sp. z o.o. Region Śląsk przy ul. Witczaka 6 i Gyncentrum Sp. z o.o. przy ul. Rybnickiej 6, w Żorach Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej przy ul Dąbrowskiego 20, w Wodzisławiu Śląskim Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą (punkt w Wodzisławiu) przy ul. 26 Marca 51 oraz Plebiscytowej 47 w Rydułtowach. 

W Raciborzu mobilny punkt działa pod szyldem Gyncentrum Sp. z o.o. przy Gamowskiej 3, a w Czerwionce-Leszczynach przyjmuje PRO4MED Sp. z o.o. przy ul. 3 Maja 36C.     

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.