KPRM / Krystyna Maj.
KPRM / Krystyna Maj.

- Realne jest wykonywanie co najmniej 10 mln szczepień miesięcznie. Dostawy szczepionek będą zdecydowanie większe - stwierdził w poniedziałek w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że szczepionki są "najlepszym remedium", które będzie przynosić w najbliższych tygodniach coraz lepsze efekty.

Premier przypomniał, że w miniony piątek jednego dnia zaszczepionych przeciw Covid-19 zostało ponad 250 tys. osób. Stwierdził też, że "nasza presja na Unię Europejską daje rezultaty".

- Kilka dni temu rozmawiałem z przewodniczącą Komisji Europejskiej pani Ursulą von der Leyen już o III kwartale, IV kwartale, o przyszłym roku i o jak największych zaopatrzeniach w szczepionkę na kolejne miesiące - powiedział. Zaznaczył, że dostawy szczepionek mają być zdecydowanie coraz większe.

Premier ocenił, że szczepionki to "najlepsze remedium", które w najbliższych tygodniach będzie przynosiło coraz lepsze rezultaty w skali całej Polski. "Bardzo na to nie tylko liczymy, ale też widzimy po danych, które do nas spływają" - zaznaczył.

- My zapewniamy całą infrastrukturę i finansowanie każdego szczepionego obywatela. Jestem przekonany, że dzięki wspólnemu wysiłkowi (...) będziemy w stanie przeprowadzić ten program jeszcze szybciej niż do tej pory zapowiadaliśmy - powiedział Morawiecki.

Podziękował jednocześnie "wszystkim tym, którzy dbają o to, żeby fala szczepień zwalczyła trzecią falę koronawirusa, w której się znajdujemy".

"Jest trzecia fala, ale nadchodzi też fala szczepień i to jest dobra wiadomość, wiadomość na skuteczne pozbycie się pandemii" - powiedział premier. (PAP)

 

Komentarze

Dodaj komentarz