Pixabay.com
Pixabay.com

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej zwolnienie dotyczy drugiej i trzeciej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych w 33 punktach na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Tym przedsiębiorcom, którzy wnieśli jednorazowo opłatę za rok 2021 w terminie do dnia 31 stycznia 2021 r., przyznany zostanie zwrot ⅔ części opłaty.

- Choć gmina także odczuwa finansowe skutki pandemii, staramy się w tej trudnej sytuacji pomagać przedsiębiorcom i wsłuchiwać w ich głos - podkreśla Burmistrz Wiesław Janiszewski. - Zwolnienie z opłaty jest formą wsparcia dla biznesu dotkniętego obostrzeniami wynikającymi z pandemii i ma związek z wprowadzonymi długotrwałymi ograniczeniami uniemożliwiającymi przedsiębiorcom branży gastronomicznej prowadzenie działalności gospodarczej i korzystanie z posiadanych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Dziękuję Radzie Miejskiej za przychylność w procedowaniu tego rozwiązania - dodaje Burmistrz.

Efektem tej decyzji dochody gminy w zakresie wpływów za korzystanie z zezwoleń zostaną uszczuplone o kwotę 36 170,53 zł.

 

źródło: UGiM Czerwionka-Leszczyny.

 

Komentarze

Dodaj komentarz