Jacek Galewicz - Fotografia WJAMM
Jacek Galewicz - Fotografia WJAMM

Amelia tańczy już od 3. roku życia. Zaczęło się od baletu. Później doszedł także jazz i modern. Od samego początku taniec traktowany był przez nią poważnie. Dlatego też niemal każdą chwilę poświęca na rozwijanie swoich umiejętności. A tych jej nie brakuje.

- W przyszłości chciałabym zostać tancerką. Każdy swój wolny czas poświęcam na rozwijanie pasji. W studiu trenuję około 3 razy w tygodniu, zaś w domu ćwiczę codziennie. Najlepiej czuję się w jazzie – podkreśla Amelia.

W 2016 roku Amelia zaczęła brać udział w licznych konkursach. Już podczas pierwszego turnieju okazała się odkryciem debiutów i zdobyła trzy pierwsze miejsca. Łącznie 12-latka uczestniczyła już w blisko 30 konkursach i mimo sporej konkurencji we wszystkich z nich zawsze zdobywała podium.

Amelia tańczyła ponadto w teledysku "Kuloodporna" Oli Nizio, zwyciężczyni The Voice of Poland, wytańczyła także rolę w reklamie znanej sieci komórkowej.

Warto dodać, że za osiągnięciami tanecznymi idą również bardzo dobre wyniki w szkole. Chęć udziału w treningu mobilizuje ją do wykonywania szkolnych obowiązków. Jak podkreśla: taniec uczy dyscypliny i samokontroli.

- Od 2018 do 2020 brałam udział w 36 Ogólnopolskich konkursach i Mistrzostwach Polski, zdobyłam 33 złote medale i 3 srebrne - wylicza szczęśliwa tancerka. 

Pandemia krzyżuje plany 

Amelia miała szansę na występ na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w tańcu. Niestety, z powodu pandemii zeszłoroczne mistrzostwa zostały odwołane. To szczególny cios, gdyż od tego roku Amelia tańczy w wyższej grupy wiekowej.

- 2020 rok był podsumowaniem mojej ciężkiej pracy w kategorii wiekowej 7-12lat, zostałam oceniona we wrześniu na Mistrzostwach Polski przez sędziów IDO w 3 kategoriach tanecznych: Jazz, Modern, Balet - zdobyłam tytuł Mistrza Polski w Jazzie, tytuły wicemistrza Polski w Modernie i w Balecie. Mówiąc krótko, było to spełnienie moich największych marzeń! Wysoki wynik na Mistrzostwach Polski oznaczał, że będę reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata. Niestety pandemia sprawiła, że Mistrzostwa Europy i Świata zostały odwołane, dla mnie to była bardzo smutna wiadomość, gdyż już jako dziecko  nigdy nie będę mogła zatańczyć - dodaje Amelia.

W pandemii ćwiczenia odbywają się często online. Nie był to jednak stracony czas dla Amelii. Miała możliwość uczestniczenia w warsztatach Teatru Narodowego w Warszawie. Przez kilka miesięcy brała także udział w międzynarodowych zajęciach z klasyki, organizowanych w Barcelonie.

- Początkowo nie wyobrażałam sobie zajęć online w domu. Teraz już wszyscy przyzwyczaili się do tego. Na szczęście mam małą salę gimnastyczną w moim domu, a najlepsze prezenty jakie otrzymuję to sprzęt sportowy. Będąc w domu tańczyłam z najlepszymi z całego świata, międzynarodowe warsztaty online odbywały się po angielsku, co było ciekawym doświadczeniem, zwłaszcza balet z panem z Japonii po angielsku - mówi nam. 

Teraz przed młodą tancerką kolejne konkursy i mistrzostwa.

- Przygotowujemy się do Mistrzostw Polski, które mają odbyć się pod koniec maja. Mam nadzieję, że mimo pandemii zawody odbędą się – wskazuje nastolatka. 

Źródło: Jacek Galewicz - Fotografia WJAMM

Firma Fotografia WJAMM specjalizuje się w fotografii tanecznej i sportowej. Partner fotograficzny największych turniejów tańca organizowanych w Polsce (Turniej o Puchar Profesora Mariana Wieczystego, Mistrzostwa Polski PPT w tańcach standardowych).

Zdjęcia można oglądać na stronie: www:wjamm-photo.pl.

Aktywna w sieci

Dziewczynka prowadzi także swój profil na Instagramie. Tworzy tutoriale, w których pokazuje innym jak tańczyć. Dzięki umiejętnościom szybko zdobywa nowych fanów. Ma także rady dla młodych tancerzy.

- Ktoś, kto chce tańczyć, powinien zacząć od klasyki i przede wszystkim się nie poddawać. Trzeba mieć dużo cierpliwości i motywacji. Warto zacząć od baletu, co bardzo pomaga w kolejnych stylach – dodaje Amelia.

Jej profil znajdziemy na stronie www.instagram.com/ameliaotremba.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz