Dominik Gajda / Archiwum.
Dominik Gajda / Archiwum.

Żelazny Szlak Rowerowy przebiega przez teren pięciu gmin: Jastrzębie-Zdrój, Godów i Zebrzydowice oraz czeskich Karvina i Petrovice. To piękna widowiskowa trasa, która liczy niemal 55 kilometrów. Co ważne, jest stosunkowo łatwa – mogą z niej korzystać wszyscy: dzieci, dorośli i osoby starsze.

Teraz, w jego sąsiedztwie powstaną punkty do ładowania rowerów oraz stacje naprawcze.

Projekt „Żelazny Szlak Rowerowy – wsparcie EKOturystyki” ma promować turystykę rowerową w obszarze Żelaznego Szlaku Rowerowego między innymi poprzez działania marketingowe oraz udostępnienie jego użytkownikom nowej infrastruktury rowerowej na trasie.

Na jastrzębskim odcinku powstaną dwie stacje do ładowania rowerów elektrycznych o napięciu 230V oraz dwie samoobsługowe stacje do naprawy rowerów. Cztery zewnętrzne ładowarki ulokowane będą w Karwinie.

Projekt zakłada również promocję innych atrakcji przyrodniczo-kulturowych usytuowanych w bliskim sąsiedztwie szlaku, takich jak Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego z tężnią solankową, historyczna dzielnica Jastrzębia-Zdroju z zabytkowym Parkiem Zdrojowym oraz Karwińskie Morze, Park Bożeny Nemcowej i Uzdrowisko Darkov w Karwinie.

W ramach projektu zostanie opracowana i wdrożona wspólna kampania reklamowa Żelaznego Szlaku Rowerowego oraz powstanie plan komunikacji marketingowej z modelem zarządzania.

Decyzją Euroregionalnego Komitetu Sterującego Euroregionu Śląsk Cieszyński projekt zatwierdzono do dofinansowania. Jego całkowity koszt wyniesie 45 113,00 euro.

Komentarze

Dodaj komentarz