post image
KPP Wodzisław-Śląski.

Wodzisławscy policjanci w związku z licznymi zgłoszeniami od dłuższego czasu kontrolują miejsca, gdzie może dochodzić do kradzieży katalizatorów. Straty, jakie ponoszą osoby poszkodowane w takich przypadkach, często sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Kryminalni z wodzisławskiej komendy zatrzymali w poniedziałek dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narzędzia oraz elementy pojazdów w postaci katalizatorów. Zatrzymani mężczyźni to 27-latek mieszkaniec powiatu wodzisławskiego oraz 34-latek nieposiadający stałego miejsca pobytu.

Jak ustalili śledczy, sprawcy w okresie od 20 marca do 12 kwietnia 2021 roku dokonywali licznych kradzieży katalizatorów z pojazdów zaparkowanych na terenie Wodzisławia Śląskiego i Rybnika, czym uczynili sobie stałe źródło dochodu. Ponadto śledczy ustalili, że zatrzymani dokonali również kradzieży z włamaniem na terenie Rybnika, w której trakcie skradziony został sprzęt budowlany wartości 30 tysięcy złotych.

Dzisiaj na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Sprawcom licznych kradzieży grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Galeria

Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.