KMP Jastrzębie Zdrój.
KMP Jastrzębie Zdrój.

Policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali podejrzanych, którzy okradali zaparkowane na jastrzębskich osiedlach samochody. Jak ustalili śledczy, sprawcy po uprzednim wybyciu szyby włamywali się do pojazdów. W dwóch z nich po uszkodzeniu baku, spuścili paliwo. Takim sposobem dopuścili się co najmniej 7 przestępstw.

Złodziejski duet wpadł w ręce policjantów w trakcie kolejnego włamania na ulicy Warmińskiej w Jastrzębiu-Zdroju. W trakcie nocnego patrolu, stróże prawa zostali poinformowani o podejrzanie zachowujących się osobach, które kręcą się pomiędzy zaparkowanymi pojazdami.

- Policjanci zatrzymali w sumie 4 osoby. Jak się okazało, złodzieje zostali nakryci przez mundurowych na gorącym uczynku. Na widok policjantów jeden z mężczyzn zaczął uciekać, lecz ilka minut późiej był już w rękach policyjnych wywiadowców. W toku dalszych czynności ustalono, iż włamań dokonywali 31 i 35-letni mężczyzna - informuje jastrzębska policja.

Młodszy z nich, mieszkaniec Rybnika miał także na sumieniu kradzież fiata stilo, której dopuścił się pomiędzy 11 a 13 kwietnia 2021 roku na osiedlu Tysiąclecia w Jastrzębiu-Zdroju. Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi im do 10 lat więzienia. 

Komentarze

Dodaj komentarz