Pixabay.com / Zdjęcie poglądowe
Pixabay.com / Zdjęcie poglądowe

Sklepy charytatywne to miejsca, gdzie każdy może przynieść niepotrzebne rzeczy w dobrym stanie. Inni z kolei, mogą je kupić. Idea tego typu rozwiązania opiera się na przekazywaniu przez zwykłych ludzi rzeczy-darów, którymi mogą być: zadbane ubrania, torebki, buty, płyty z muzyką, filmy, ceramika, czy biżuteria.

W gliwickim sklepie będzie można znaleźć dosłownie za kilka złotych różnego rodzaju domowe bibeloty, książki, płyty, drobny sprzęt czy odzież outdoorową. Nie zabraknie także rękodzieła.

Działalność sklepu powiązana będzie z pomocą dla Paskudofonii, czyli Fundacji Inicjatyw Artystyczno-Turystycznych. Sprzedaż zasili konto fundacji, która zajmuje się m.in. działaniami artystycznymi i edukacją.

- Jedni będą mogli tanio kupić. Inni natomiast oddać to co już im niepotrzebne i pozwolić niechcianym przedmiotom znaleźć nowy dom. Zerknijcie do swoich komód, kamerlików, kątów itp i w ramach wiosennych porządków przekażcie Fundacji różne “przydasie” jako darowiznę rzeczową – dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji - zapowiadają członkowie fundacji. 

Sklep zostanie otwarty już w poniedziałek 19 kwietnia. Będzie się mieścił przy ulicy Bednarskiej 8. Podobne rozwiązania znalazły swoje miejsce już w Katowicach czy Bielsku-Białej. 

Komentarze

Dodaj komentarz