fot. Izabela Grela
fot. Izabela Grela

- Naszym priorytetem jest zaszczepienie jak największej liczby jastrzębian w maksymalnie krótkim czasie. Dla ich dobra i w trosce o ich zdrowie, oczywiście. Chcemy, by jastrzębianie jak najszybciej wrócili do normalności – argumentuje prezydent Anna Hetman.

Zgodnie z wymogami rządowymi, Jastrzębie-Zdrój zobowiązane jest do utworzenia jednego punktu, który dziennie powinien szczepić minimum 500 osób. Jastrzębie-Zdrój chce jednak więcej.

- Zaproponowaliśmy NFZ dwie lokalizacje. Obie przeszły wstępną weryfikacje. A to oznacza, że dziennie w naszym mieście będziemy mogli szczepić nawet 1000 osób. Jesteśmy na to gotowi. Teraz czekamy na decyzję NFZ-u - mówi Robert Cichowicz, drugi zastępca prezydenta.

Punkty szczepień wskazane przez miasto to hala widowiskowo-sportowa oraz siedziba Biznesu na okrągło (budynek dworca autobusowego). 22 kwietnia pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia mają ostatecznie zatwierdzić pierwszy z punktów (halę widowiskowo-sportową).

Najprawdopodobniej szczepienia rozpoczną się już 4 maja, choć istnieje szansa, że ruszą jeszcze w kwietniu. Miasto jest gotowe. 

Komentarze

Dodaj komentarz