post image
UM Jastrzębie-Zdrój / Robert Sitek.

Szkolenia z "przemysłu 4.0" i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, opieka mentorska, a także praktyczne zajęcia z druku 3D, obsługi maszyn CNC czy spawania światłowodów - to tylko część oferty, jaka zostanie skierowana do przyszłych jastrzębskich przedsiębiorców.

Podczas spotkań w ramach programu "Enter Jastrzębie" dowiedzą się oni, jak prowadzić i rozliczać własny biznes, z jakimi wyzwaniami będą mierzyć się na rynku, a także będą mogli pogłębić praktyczną wiedzę związaną z nowymi technologiami.

Udział w szkoleniach i warsztatach zostanie potwierdzony odpowiednimi certyfikatami. Ich uczestnicy będą mogli również korzystać z przestrzeni typu "markerspace" (pracowni warsztatowej, w której udostępnione zostaną urządzenia do druku 3D czy maszyny CNC). W szkoleniach będą mogły brać udział osoby w wieku 19-35 lat.

- To program adresowany do ludzi młodych, którzy chcą w naszym mieście założyć swój biznes związany z nowymi technologiami. Zależy nam na tym, by dawać jastrzębianom jak najwięcej narzędzi, które pomogą im w naszym mieście rozwijać się i pracować.  "Enter Jastrzębie" to jeden z takich projektów - powiedziała prezydent Anna Hetman.

Szkolenia mają ruszyć już niebawem. 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.