KMP Jastrzębie Zdrój.
KMP Jastrzębie Zdrój.

W piątek około godziny 14.20 dyżurny jastrzębskiej komendy został powiadomiony o tym, że na Drodze Głównej Południowej w Jastrzebiu-Zdroju miała miejsce kolizja drogowa. Na miejsce natychmiast wysłano stróżów prawa, którzy potwierdzili fakt, że kierujący golfem uderzył w latarnię oświetleniową. 

- Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, kierujący golfem w trakcie wyprzedzania najechał na słupki, które wskazywały kierunek jazdy w związku ze zmianą organizacji ruchu. Następnie wjechał on na pas zieleni i uderzył w latarnię oświetleniową. W wyniku uderzenia, latarnia złamała się i spadła na nadjeżdżający z przeciwka samochód seat. Uszkodzone elementy latarni uderzyły także w kolejny nadjeżdżający pojazd - informuje jastrzębska policja.

Już po chwili policjanci zatrzymali sprawcę kolizji, którym okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. Na szczęście w poważnie wyglądającym zdarzeniu żadna o osób nie odniosła obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący spowodował kolizje, mając w organizmie ponad promil alkoholu. 

Komentarze

Dodaj komentarz