KPP Mikołów.
KPP Mikołów.

- Serdeczne podziękowanie dla policjantów komisariatu w Orzeszu za trud włożony w rozwiązaniu sprawy oszustwa. Mozolną pracę, która doprowadziła do zwrotu zawłaszczonych pieniędzy. Podziękowanie kieruję szczególnie w kierunku aspiranta Brząkalika, który nie zbagatelizował sprawy i nie czynił aluzji odnośnie mojej naiwności - w ten sposób podziękowała policjantom mieszkanka Ornontowic.

47-latka w listopadzie ubiegłego roku, na jednym z portali sprzedażowych postanowiła dokonać zakupu gier na konsolę. Środki pieniężne przelała na wskazane w ogłoszeniu konto, jednak towaru nigdy nie otrzymała. W grudniu zgłosiła się do orzeskiego komiasariatu z nadzieją, że uda się odzyskać pieniądze.

Zawiadomienie w sprawie przyjął i prowadził później całe dochodzenie policjant z 12-letnim stażem służby - młodszy aspirant Szymon Brząkalik. To właśnie o nim pisała do komendanta kobieta. Okazało się bowiem, że po wielu czynnościach wykonanych w sprawie, pewnego dnia na konto pokrzywdzonej wpłynęła kwota, którą mieszkanka Ornontowic wpłaciła na rachunek oszusta. 

- Swoim doświadczeniem 47-latka pragnie podzielić się z innymi, bo Internet pełen jest pułapek. Nie ma dnia, by do jednostek Policji nie wpływały informacje o oszustwach, które mają miejsce w sieci. Przestępcy wykorzystują każdą okazję i na różne sposoby usiłują naciągnąć swoje ofiary, w efekcie czego pokrzywdzeni tracą nieraz ogrome sumy pieniędzy - dodaje orzeska policja.

Komentarze

Dodaj komentarz