KPP Racibórz 37-latkowi grozi do 12 lat więzienia
KPP Racibórz 37-latkowi grozi do 12 lat więzienia

Raciborscy kryminalni ustalili, że w jednym z domów w Krzanowicach właściciel prowadzi nielegalną uprawę konopi indyjskich. W poniedziałek 19 kwietnia mundurowi pojechali to sprawdzić. Na miejscu zastali 37-letniego właściciela, którego poinformowali o celu swojej wizyty. Mundurowi przeszukali wszystkie pomieszczenia mieszkalne i sprawdzili całą posesję. 

- Podejrzenia stróżów prawa okazały się słuszne. W jednym z pomieszczeń ujawnili nielegalną plantację 13 krzaków konopi oraz sprzęt do ich uprawy. Ponadto znaleźli susz marihuany, a także inną substancję psychotropową. Wszystkie krzewy, jak również przedmioty służące do ich uprawy, zabezpieczono – informuje komisarz Mirosław Szymański, oficer prasowy komendy policji. 

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili również, że poza uprawą marihuany 37-latek zajmował się również jej sprzedażą, wprowadzając na rynek ponad 400 działek dilerskich marihuany. 

Usłyszał zarzut uprawy zabronionych roślin, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich sprzedaży. 21 kwietnia sąd na wniosek śledczych i prokuratora zastosował areszt wobec 37-latka. Za przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 12 lat więzienia. 

Komentarze

Dodaj komentarz