KMP Rybnik 46-latkowi grozi nawet dożywocie
KMP Rybnik 46-latkowi grozi nawet dożywocie

Dzisiaj 23 kwietnia w Prokuraturze Rejonowej w Rybniku zatrzymanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa i usiłowania uszkodzenia ciała mężczyzny. Na wniosek śledczych, rybnicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. 

- Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia. W sprawie zatrzymano również 38-latkę podejrzaną o utrudnianie czynności kryminalnym poprzez ukrycie noża, która również usłyszała zarzut i została objęta policyjnym dozorem – informuje aspirant Bogusława Kobeszko, oficer prasowa komendy w Rybniku.

Do  tragedii doszło we wtorek około godziny 21.45, niedaleko wybiegu dla psów przy ulicy Sztolniowej. Podczas spaceru z psem grupa osób spotkała mężczyznę, który zaczepiał pupila należącego do 28-latka. 

- Kiedy zwrócono mu uwagę, by nie drażnił psa, mężczyzna odszedł. Po pewnym czasie wrócił na miejsce i zaatakował 28-latka dwoma nożami, zadając mu ciosy w klatkę piersiową, ramię oraz udo – przypomina rzeczniczka. 

Ponadto rybniczanin chciał ugodzić nożem 30-latka, który stanął w obronie znajomego. W toku czynności kryminalni z Boguszowic zatrzymali 46-latka, który trafił do policyjnej celi.

Komentarze

Dodaj komentarz