W tym roku, ze względu na wprowadzone ograniczenia Bieg Kreta był indywidualnym rajdem górskim. To wyzwanie dla osób, które chciały zmierzyć się z trasą Trójkąta Sudeckiego, biegnącą od Ślęży przez Śnieżkę i Śnieżnik do Ślęży.

Start w Sobótce meta na dachu Karkonoszy, w sumie 376,6 kilometrów i aż 12 000 metrów przewyższeń. Uczestnicy musieli pokonać cały dystans w 100 godzin! Dotychczasowy rekord  wśród mężczyzn wynosił 96:26:00 godzin, trasy ta nie ukończyła jeszcze żadna kobieta. Jedno i drugie zmieniło się podczas tegorocznej edycji.

Tegoroczną wygrał Daniel Stroinski z Warszawy, osiągając 85 godzin i 45 minut, a tym samym poprawiając najlepszy dotychczas czas. Drugie miejsce zajął żorzanin Andrzej Zieliński, z czasem 87 godzin i 21 minut.

- Andrzej po raz kolejny pokazał nam jak się nie poddawać i walczyć do samego końca. Dla wielu z nas to przykład prawdziwego wojownika. Cieszymy się, że wśród zawodników HRmax mamy takiego giganta bardzo długich dystansów. Andrzeju ogromnie gratulujemy tego sukcesu i dziękujemy Ci za emocje, które przeżywaliśmy w ostatnich kilku dniach śledząc Twój wyczyn –  wyczyn swojego reprezentanta skomentowali koledzy i koleżanki z Klubu HRmax Żory.

Czwarta na mecie Hardcore'a była Dominika Cieślak, która z doskonałym czasem 87 godz. i 52 minut jest pierwszą kobietą, która ukończyła bieg. Do rywalizacji stanęło w tym roku 10 osób, cztery nie ukończyły zmagań.