post image
ŚORD Częstochowa.

- Nasze działania powodowane są przede wszystkim troską o zdrowie i bezpieczeństwo  mieszkańców. Utworzenie Punktu Szczepień Powszechnych nie jest obowiązkowe dla samorządu, jednak kiedy pojawiła się taka możliwość, postanowiliśmy nie tracić czasu i zdecydowaliśmy, że może on zostać zlokalizowany w naszej gminie - podkreśla Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Punkt w Czerwionce zostanie zorganizowany dzięki współpracy z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Familia”.

- Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, w ostatnich dniach czekaliśmy jedynie na pozytywną weryfikację przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W dniach, w których organizowane będą szczepienia, punkt będzie otwarty od godziny 8.00 do 20.00. Przewidujemy, że dziennie będziemy mogli szczepić minimum 500 osób dziennie - mówi dr Robert Salamon z Niepublicznego Zakłady Opieki Zdrowotnej “Familia”. 

W Punkcie szczepić się będą mogli nie tylko mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn i powiatu rybnickiego, ale także wszyscy zainteresowani. Jak dodaje dr Robert Salamon w proces organizowania szczepień zaangażowanych jest około pięćdziesięciu pracowników. Działanie punktu uzależnione jest od dostaw szczepionek.

 Szczepienia mają rozpocząć się już 28 kwietnia.

Komentarze

Dodaj Komentarz