Po niemal 40 latach przerwy żorskie siatkarki miały kolejną szansę na awans do 2 ogólnopolskiej ligi siatkówki kobiet. Każdą z transmisji rozrywanego w hali MOSiR-turnieju śledziły setki kibiców.

W pierwszym, piątkowym (24 kwietnia) meczu podopieczne trenera Pawła Wrzeszcza nie pozostawiły rywalkom z VIS Business Center Skierniewice żadnych złudzeń, pewnie zwyciężając 3:0 (25:10, 25:14 i 25:18). Najlepszą zawodniczką spotkania została rozgrywająca żorskiego zespołu, Anna Wrzeszcz.

Kolejny mecz zapowiadał się na bardzo trudny, ponieważ rywalkami MUKS Sari Żory były grające w tym sezonie bardzo dobrze zawodniczki KS Polonia Łaziska Górne. Po zaciętym meczu i doskonałej postawie żorzanki zwyciężyły 3:1 (25:19, 25:18, 19:25 i 25:22). MVP meczu wybrano atakującą Gabrielę Durczyński.

O awansie do 2 ligi miał zadecydować ostatni mecz turnieju pomiędzy MUKS Sari Żory a SST Lubcza Racławówka. Drużyna z województwa podkarpackiego również przed tym spotkaniem miała na koncie dwa zwycięstwa.  Żorzanki nie najlepiej weszły w ten mecz  i pierwszego seta przegrały 20:25. Druga odsłona to znacznie lepsza postawa gospodyń turnieju i zdecydowane zwycięstwo 25:17. MUKS Sari kontynuował świetną grę w następnych setach wygrywając kolejno 25:16 i 25:19. Zawodniczką meczu została przyjmująca Zofia Człowiek.