Materiały prasowe.
Materiały prasowe.

Głównym celem konkursu jest upamiętnienie 100 rocznicy III Powstania Śląskiego oraz wzbudzenie u młodzieży postaw patriotycznych i dumy z dokonań Polaków. To także wspieranie zainteresowań, uzdolnień uczniów oraz integracja środowisk polonijnych za granicą.

Uczniowie mają za zadanie wykonać pracę plastyczną lub grafikę komputerową, dotyczącą tematyki Powstań Śląskich. Prace należy złożyć w sekretariacie III Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Wrocławskiej 6 w Jastrzębiu-Zdroju do 25 maja 2021 roku. Finał konkursu odbędzie się 1 czerwca 2021 roku.

Szczegółowe informacje podane są na stronach internetowych szkół: www.3lojastrzebie.wixsite.com oraz www.sp4jastrzebie-zdroj.edupage.com.

Do konkursu zapraszają: III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego z klasami o profilu policyjnym, wojskowym oraz ratowniczym w Jastrzębiu-Zdroju, a także Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ludwika Jerzego Kerna z klasami dwujęzycznymi w Jastrzębiu-Zdroju.

Współorganizatorami konkursu są: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku, Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju, Miejski Ośrodek Kultury-Galeria Historii Miasta oraz Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu-Zdroju.

Komentarze

Dodaj komentarz