KPP Wodzisław Śląski.
KPP Wodzisław Śląski.

Mundurowi wzięli udział w otwarciu sezonu rowerowego, podczas którego przeprowadzili rozmowy profilaktyczne z rowerzystami wszystko po to, by było bezpieczniej.

Policjanci poruszali zagadnienia dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa rowerzystów jako uczestników ruchu drogowego oraz zwracali uwagę na właściwe wyposażenie jednośladu.

- Rowerzyści, podobnie jak piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Oznacza to, że nie chroni ich karoseria, pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Policjanci przypominają, jak ważną rolę w bezpieczeństwie odgrywają elementy odblaskowe i kaski ochronne. Korzystanie z roweru wiąże się nie tylko z przyjemnością, ale też z koniecznością przestrzegania zasad i przepisów ruchu drogowego - informuje wodzisławska policja.

Zgodnie z przepisami miejscami przeznaczonymi do ruchu rowerów są przede wszystkim droga rowerowa, pas ruchu dla rowerów oraz pobocze. Dopiero w przypadku braku takich miejsc, rowerzysta powinien poruszać się po jezdni. Oczywiście obowiązuje go ruch prawostronny i konieczność jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.

Komentarze

Dodaj komentarz