Źródło: UM Knurów
Źródło: UM Knurów

Mimo, że w Knurowie istnieje kilka miejsc, w których można się zaszczepić, zdecydowano jednak o uruchomieniu dodatkowego punktu szczepień masowych.

- Na podstawie porozumienia, Szpital zapewni personel obsługujący punkt szczepień, w tym zespoły szczepiące. Będzie również zarządzał procesem szczepienia, odpowiadając za prawidłowość badania medycznego i zabiegów, w tym zapisując pacjentów, zamawiając dawki szczepionek oraz zapewniając ich prawidłowe przechowywanie - informuje knurowski magistrat.

W punkcie tym, planuje się powołanie 2 zespołów szczepiących. Punkt będzie działał 6 dni w tygodniu i będzie szczepił minimum 700 osób dziennie.

Dziś w tej sprawie podpisano porozumienie, pomiędzy Gminą Knurów a Szpitalem w Knurowie sp. z o.o. Teraz trzeba oczekiwać tylko na dostawę szczepionek.

Na szczepienie w Punktach Szczepień Powszechnych mieszkańcy mogą zapisać się poprzez: Internetowe Konto Pacjenta, ogólnopolską infolinię - pod numerem telefonu: 989, przez e-rejestrację dostępną na stronie: www.gov.pl/szczepimysie

Komentarze

Dodaj komentarz