post image
UM Racibórz.

O trudnej sytuacji w Rafako pisaliśmy tutaj: Ważą się losy Rafako (NOWE FAKTY). 

 - Wykorzystam wszelkie kontakty, by wspierać raciborskie Rafako w procesie odbudowy spółki, jej pozycji jako lidera w produkcji kotłów energetycznych oraz czołowego producenta instalacji odsiarczania spalin – zapewnia prezydent Dariusz Polowy, który w poniedziałek 26 kwietnia spotkał się z przewodniczącymi związków zawodowych Rafako: Markiem Tylką, Wiesławem Oleszowskim i Markiem Langerem.

W styczniu, prezydent Raciborza zwrócił się z prośbą do gliwickiego sądu rejonowego o pilne rozpatrzenie sprawy z wniosku Spółki RAFAKO S.A. w restrukturyzacji i przychylenie się do wniosku o zatwierdzenie układu. Spółka oczekuje na uprawomocnienie się decyzji sądu dotyczącej zatwierdzenia układu z wierzycielami w sprawie umorzenia części zobowiązań spółki. Firma szuka inwestora, którym mogłaby być spółka skarbu państwa lub inny inwestor branżowy. Obecnie Rafako zatrudnia blisko 1300 pracowników. 

 - O przychylność i pomoc dla raciborskiej spółki zwracam się także do parlamentarzystów i polityków w czasie moich wizyt w Warszawie. Duże nadzieje pokładam w działaniach Agencji Rozwoju Przemysłu, z której przedstawicielami miałem okazje rozmawiać w temacie przyszłości RAFAKO. Jak przekazali mi związkowcy sytuacja firmy jest trudna, ale wypłaty są realizowane terminowo, a prognozy na kolejne miesiące - choć dalekie od optymistycznych - pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość. Podczas poniedziałkowego spotkania zapewniłem o kontynuacji swoich starań niesienia pomocy raciborskiej spółce  – informuje prezydent Dariusz Polowy.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.