post image

Wykorzystaj długi weekend i wymyśl... Niedobczycki Kryminał! Dom Kultury w Rybniku-Niedobczycach właśnie ogłosił konkurs literacki na opowiadanie o tematyce kryminalnej!

- Ponieważ zależy nam, by prace osadzone były w
niedobczyckich/rybnickich/śląskich realiach, zachęcamy, by autorzy wykorzystali takie
miejsca/lokalizacje/elementy jak: Park Czempiela, rybnicki zalew, Kopalnia Ignacy, familoki, rybnicki smog itp. charakterystyczne dla miasta Rybnika i jego dzielnic - mówią organizatorzy.

Konkurs jest adresowany do wszystkich zainteresowanych – zarówno ludzi zawodowo zajmujących się pisaniem, jak i do amatorów, bez podziału na grupy wiekowe. Minimalny wiek uczestnika – ze względu na tematykę - to 16 lat. Prace nie mogą przekroczyć 50 000 znaków. Pozostałe szczegóły znajdziecie w regulaminie Konkursu, który jest dostępny na stronie internetowej Domu Kultury: https://dkniedobczyce.pl/wp-content/uploads/2021/04/regulamin_kryminal-1.pdf

- Chociaż konkurs ogłaszamy przed długim majowym weekendem, to na prace czekamy aż do 31 sierpnia pod adresem: dkniedobczyce@poczta.onet.pl, w temacie maila: Konkurs literacki - dodają organizatorzy.

Na autorów najciekawszych opowiadań czekają nagrody: I miejsce - 800 złotych, II miejsce - 500 złotych, III miejsce - 300 złotych.

Partnerami Konkursu są: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna z Rybnika oraz wydawnictwo Vectra.
 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.