post image
Zamek Piastowski Plener rozpocznie się we wtorek 18 maja i potrwa do soboty 22 maja

Rzeźby wielkości człowieka - czemu nie! Jak będą wyglądali książęta raciborscy? To zależało będzie głównie od wyobraźni, natchnienia i umiejętności piątki rzeźbiarzy, którzy z drewnianych kloców wydobędą swoje artystyczne wizje piastowskich władców. Każdy z nich - Artur Szołdra, Władysław Ligocki, Grzegorz Michałek, Andrzej Pochopień i Mirosław Wiszowaty zrobią jedną postać.

- Do wyboru będą: Mieszko IV Laskonogi, Kazimierz I Opolski, Mieszko II Otyły, Władysław I Opolski oraz Przemysł Raciborski. Materiał dostarczyło Nadleśnictwo Rudy Raciborskie. Narzędzia, m. in. dłuta, rylce, piły itp. artyści będą mieli swoje – informuje Grzegorz Nowak z zamkowego punktu informacji turystycznej.

Zwiedzający zobaczą jak powstają prace. Specyficzna atmosfera tworzenia, zapach trocin i profesjonalni twórcy. Plener rozpocznie się we wtorek 18 maja i potrwa do soboty 22 maja.

- Na zamkowy dziedziniec zapraszamy w godzinach od 10 do 18 – zachęca Nowak.

Wydarzeniu będą towarzyszyły 22 maja warsztaty rzeźbienia w drewnie - adresowane do mieszkańców. Gotowe rzeźby po zakonserwowaniu i zaimpregnowaniu, wraz z tabliczką, zawierającą tytuł pracy oraz imię i nazwisko autora, ku uciesze mieszkańców i turystów odwiedzających dawną siedzibę Piastów w Raciborzu będzie można oglądać w różnych miejscach na zamkowym dziedzińcu.

Komentarze

Dodaj komentarz