post image
Ireneusz Stajer / Archiwum.

Decyzję w tej sprawie podjęła w ubiegły piątek rada JSW. 

Włodzimierz Hereźniak był prezesem JSW przez niemal półtora roku. 18 stycznia bieżącego roku, rada nadzorcza odwołała go z tej funkcji, nie podając przyczyn w tej sprawie. W wyniku przeprowadzonego konkursu, 5 maja były prezes spółki objął stanowisko wiceprezesa JSW, ds. handlu.

Wiceprezes zwróci odprawę 

Jak informuje JSW, Włodzimierz Hereźniak, zgodnie z przepisami zwróci odprawę pieniężną, którą otrzymał po styczniowym odwołaniu z funkcji prezesa firmy.

Jak dodał portal o2.pl, były prezes JSW miał otrzymać odprawę w wysokości ok. 180 tys. zł, aś przez kolejne sześć miesięcy miał dostawać równowartość wynagrodzenia z tytułu zakazu konkurencji. Jednocześnie miałby otrzymać dodatkowe 700 tys. zł, po otrzymaniu absolutorium z wykonywania obowiązków prezesa.

 

Włodzimierz Hereźniak ukończył Wydział Górniczego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od 2012 roku pracował w zarządzie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju, był też związany ze spółkami: Polski Koks w Katowicach, Remkoks w Dąbrowie Górniczej i Węglozbyt w Katowicach.

Komentarze

Dodaj komentarz