post image

11 maja, o godzinie 10 rybnicki ZUS oraz PIP zapraszają na wspólne webinarium. 

Tematyka spotkania dotyczyć będzie kwarantanny i izolacji na PUE, które poprowadzi ZUS oraz działań kontrolnych, jakie inspektorzy PIP podejmują w czasie pandemii.

Szkolenie odbędzie się online, na bezpłatnej platformie Webex. Po prezentacji zagadnień uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadawania pytań prowadzącym. Aby wziąć udział w webinarium należy wcześniej zapisać się na nie pod tel. 32 439 11 46.

- Ofertę szkoleniową zawsze przygotowujemy na podstawie pytań i problemów zgłaszanych przez naszych klientów, czy to podczas bezpośredniego kontaktu czy też rozmów telefonicznych. Wiemy, że niekiedy osoby ubezpieczone, ale i przedsiębiorcy mają pytania dotyczące informacji o kwarantannie i izolacji jakie znajdują się na profilu PUE ZUS. Dlatego też ekspert ZUS wyjaśni jak odnotowywane są one na PUE, co zrobić w sytuacjach, gdy wynik badania na COVID-19 jest ujemny, a w systemie wciąż pojawia się informacja o naszej izolacji - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Natomiast jeśli chodzi o przedstawiciela inspekcji pracy to w swoim wystąpieniu zapozna on uczestników spotkania z czynnościami kontrolnymi (w tym zdalnymi, hybrydowymi i w siedzibie firmy) jakie PIP prowadzi podczas pandemii. Opowie też o działaniach podejmowanych przez firmy w celu zapewnienia osobom pracującym odpowiedniego bezpieczeństwa i higieny pracy.
 

Komentarze

Dodaj komentarz