Dominik Gajda / Archiwum.

Pierwszą część spotkania lepiej rozegrali gospodarze, wygrywając ją 18:14. W drugiej kwarcie lepiej poradzili sobie rybniczanie, którzy po drugiej części spotkania doprowadzili do wyrównania w meczu (38:38). Decydująca o wyniku stała się trzecia kwarta, w której zdecydowanie lepiej poradziły sobie koszykarki z Bochni zdobywając aż 29 punktów, przy 6 punktach rybniczanek. Mimo lepszej dyspozycji naszych zawodniczek w ostatniej części meczu, to gospodarze wygrali piątkowe spotkanie.

- Niestety przegrywamy pierwszy mecz na turnieju w Bochni. Gospodarz MOSiR Bochnia okazał się lepszy i wygrał 78:62. O naszej porażce zadecydowała fatalna w naszym wykonaniu 3 kwarta, którą przegraliśmy 6 - 29.  Po I połowie był remis 38:38 - komentuje po meczu zespół z Rybnika.

Najwięcej punktów zdobyły: Oliwia Keller 27 pkt, Klaudia Keller 14 pkt oraz Zogia Konczalska 8 pkt.

W sobotę 8 maja, rybniczanki rozegrają spotkanie z MKS-em Truso Elbląg.

MOSiR Bochnia - RMKS XBEST Rybnik 78:62 (18:14, 20:24, 29:6, 11:18).