post image
Archiwum klubu Zawodnicy z Warszowic w akcji na lodowej tafli

Klub na czempionacie reprezentowany był przez kilka drużyn i zawodników indywidualnych. W Mistrzostwach Polski Mężczyzn - KS Juniorzy w składzie: Bartosz Porwisz, Rafał Krystkiewicz, Krzysztof Świątek i Damian Herman wśród 16 drużyn zajęli czwarte miejsce. Po siedmiu meczach wygranych, dwóch remisach i jednej przegranej byli bardzo blisko medalu. 

Dodajmy, że zawodnicy warszowickiego klubu Dominik Szmidt i Robert Kamiński, startujący w barwach AZS Gliwice ukończyli zawody na szóstym miejscu.

To, czego nie udało się juniorom, osiągnęli ich starsi koledzy. Paweł Klose i Krzysztof Nowak Paweł Piotrowicz, wspomagani przez zawodnika Toruńskiego Klubu Curlingowego zdobyli srebrne medale w kategorii Seniorów 50+ . Na mistrzostwach cała trójka wystąpiła pod szyldem KS Old Curlers. 

- Warszowicki klub wystawił również pary mieszane, z najmłodszą uczestniczką 14-letnią Magdaleną Herman. Debiutowała w tak poważnej imprezie, a dziewczynę wspomagał bardziej doświadczony w tej konkurencji – Damian Herman – informuje Urząd Gminy Pawłowice.

Po trzech porażkach z utytułowanymi zawodnikami przyszła kolej na dwie wygrane, które zagwarantowały rodzinnemu teamowi siódme miejsce.

- Najwięcej radości klubowi dostarczyła Ewa Nogły. Grając w barwach gliwickiego zespołu, zdobyła najpierw srebro w Mistrzostwach Polski Kobiet i dorzuciła złoto z Konradem Stychem w Mistrzostwach Polski Par Mieszanych. Gratulacje – cieszą się w Pawłowicach.

 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.