Materiały prasowe/Sadzenie łąki kwietnej w Przedszkolu nr 10 im Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach
Materiały prasowe/Sadzenie łąki kwietnej w Przedszkolu nr 10 im Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach

Po Przedszkolu nr 1 z Oddziałem Integracyjnym Promyczek, Przedszkolu nr 3 im. Janusza Korczaka oraz Przedszkolu w Bełku, w których przedszkolaki zasadziły łąki kwietne w ubiegłym miesiącu, przeszedł czas na kolejną placówkę - Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach.

- Nasze przedszkolaki z grupy Słowiki zamieniły się na kilka chwil w pracowite pszczółki, które zasadziły nasiona pięknych, kolorowych kwiatów wokół przedszkola. Teraz każdego dnia dzieci będą mogły doglądać swojej własnej łąki kwietnej - podkreśliła dyrektor Przedszkola nr 10 Gabriela Grochla.

- Żeby urosła nasza łąka kwietna są nam potrzebne nasiona, woda, słońce i deszcz - wymieniali najmłodsi z Przedszkola nr 10, z zapałem wysiewając nasiona i podlewając rabatkę. Przedszkolaki zaprezentowały również kolorowy taniec oraz wiersz o przedszkolnej łące.

- Dzieci nie mogły się doczekać, kiedy wysieją swoją łąkę kwietną. Już od kilku dni rozmawialiśmy o tym jak będą o nią dbać i ją pielęgnować - mówiły nauczycielki z Przedszkola nr 10 Ewelina Warzecha i Ewa Michalak.

Warto dodać, że Zarząd Dróg i Służb Komunalnych wysiał również nasiona łąki kwietnej w kilku miejscach na terenie gminy i miasta.

- Łąki w mieście pełnią nie tylko funkcje dekoracyjne, ale są też bardzo cenne przyrodniczo. Łatwe w utrzymaniu i mało wymagające, przez co oszczędzają m.in. wodę. Łąka kwietna nie wymaga dodatkowego nawadniania i prezentuje się dobrze nawet w czasie suszy. Wspomaga więc bioretencję, ale także bioróżnorodność. Stanowi miejsce do życia dla wielu gatunków małych zwierząt, w tym pożytecznych owadów, takich jak pszczoły - tłumaczy Robert Bluszcz, mistrz zieleni Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach.

Komentarze

Dodaj komentarz