KMP Jastrzębie Zdrój.
KMP Jastrzębie Zdrój.

Mundurowi z Jastrzębia-Zdroju 1 maja 2021 roku około północy otrzymali informacje, że na ulicy Wielkopolskiej kierujący motocyklem ma uderzać w zaparkowane pojazdy. Policjanci zatrzymali 17-letniego kierującego, który oświadczył, że jechał tylko do garażu, aby zaparkować, a osobą, która wcześniej jeździła, jest jego kolega.

Przy garażach, policjanci zatrzymali następnego 17-latka, który przyznał się, że kierując pojazdem na ulicy Wielkopolskiej, wywrócił się pomiędzy pojazdami. Od młodych mężczyzn wyczuwalna była woń alkoholu z ust. Pierwszy zatrzymany miał promil w wydychanym powietrzu, drugi 1,3 promila. Młodzi mężczyźni nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz o karze młodych ludzi zdecyduje sąd.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany 2 maja 2021 roku dzięki reakcji świadka, który powiadomił mundurowych, że kierujący jadący przed nim jedzie całą szerokością jezdni i odbija się od krawężników, gubiąc przy tym kołpaki. Mężczyzna w rejonie skrzyżowania ulicy Pszczyńskiej z ulicą Grodzką porzucił swój pojazd, pootwierany, z włączonym silnikiem.

Gdy stróże prawa zatrzymali obywatela Mołdawii, od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu z ust, mężczyzna nie potrafił ustać na nogach, nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu, nietrzeźwemu została pobrana krew do badań. Kierujący został zatrzymany. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Komentarze

Dodaj komentarz