Materiały prasowe.
Materiały prasowe.

E-wizyta była dostępna we wszystkich oddziałach ZUS od listopada ubiegłego roku. W całym kraju skorzystało z niej ponad 65 tysięcy osób. Najwięcej osób na rozmowę online zgłosiło się do warszawskich placówek ZUS, a następnie w Gdańsku, Krakowie i w oddziałach w Poznaniu. Takich e-wizyt odbyło się tam średnio ponad 3 tysiące. Natomiast w województwie śląskim każdy z sześciu oddziałów ZUS przeprowadził około 1,5 tysiąca e-wizyt.

Dużą popularnością wideorozmowy cieszą się wśród osób, które są zainteresowane emeryturami czy rentami, ale też przedsiębiorców. Jak sami mówią to świetne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

- Kilkakrotnie korzystałam z rozmowy wideo z ekspertem ZUS, zarówno jako osoba prowadząca firmę i jako pełnomocnik swoich klientów. E-wizytę umawiałam również swojej mamie zainteresowanej przejściem na emeryturę. Muszę przyznać, że jest to bardzo wygodna, przystępna i szybka forma kontaktu z ZUS - mówi księgowa Joanna Juraszczyk z Biura Rachunkowego w Rybniku.

 W oddziale ZUS w Rybniku takich e-rozmów odbyło się 1725 i jest to najwięcej w naszym województwie, zaraz za rybnickim oddziałem jest zabrzański oddział ZUS z liczbą 1722 e-wizyt.

Jak umówić e-wizytę?

Umawianie wideorozmowy jest bardzo proste, wystarczy wejść na stronę internetową ZUS i odszukać zakładkę e-wizyta. Co ważne, do połączenia się z ekspertami wystarczy mieć sprzęt z dostępem do internetu, czyli smartfon, tablet czy komputer, który dodatkowo wyposażony jest w kamerkę i mikrofon. Rozmowę umawiamy w dogodnym dla siebie dniu i godzinie. Pierwszą rozmowę na każdy dzień roboczy można zamówić na godz. 9:00, a ostatnią na 14:05. Podczas rezerwacji podajemy swoje  dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, kod pocztowy miejsca zamieszkania. Należy wybrać również obszar merytoryczny e-wizyty, czyli: zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracujący, założenie profilu PUE.

Komentarze

Dodaj komentarz