post image
Robert Lewandowski.

Od 13 maja, od godziny 19:00 na terenie powiatu raciborskiego obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.

- Dzisiaj Starosta Raciborski ogłosił alarm przeciwpowodziowy na całym obszarze powiatu raciborskiego. Został on wprowadzony zarządzeniem nr 59/2021 i obowiązuje od godz. 19.00 - informuje raciborskie starostwo.

Tuż przed godziną 21:00, alarm przeciwpowodziowy ogłoszono także na terenie powiatu wodzisławskiego. To pokłosie potężnej ulewy, która przeszła nad regionem. Do Komendy Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej w Wodzisławiu Śl. napłynęło dotychczas ponad 500 zgłoszeń, które dotyczą zalanych dróg i posesji.

- Są one sukcesywnie usuwane. W pierwszej kolejności te, gdzie istnieje sytuacja zagrożenia dla życia i zdrowia. Do usuwania zdarzeń zadysponowane zostały wszystkie siły i środki, również spoza powiatu. W terenie działają 42 zastępy, łącznie ponad 200 strażaków z KP PSP i OSP - informuje wodzisławskie starostwo.

 

Poważna sytuacja w Rydułtowach i Pszowie

Potężne ulewy, które przeszły w czwartek nad regionem spowodowały zalanie centrum Rydułtów. Od godzin popołudniowych, nieprzejezdna jest ulica Ofiar Terroru. Zalało także cmentarz komunalny.

Trudna sytuacja występuje również w Pszowie, gdzie w wielu miejscach doszło do lokalnych podtopień domów i piwnic, między innymi na ulicy Pszowskiej. Podtopienia pojawiły się w Lubomi, Syryni czy Zawadzie.

Tak wyglądała w czwartek po południu sytuacja w centrum Rydułtów. Materiał nadesłany.

Nawałnica przeszła także przez powiat raciborski

W powiecie raciborskim najmocniej ucierpiał m.in. Borucin. Tu zalaniu uległo centrum wsi. Na miejscu pracuje wiele zastępów straży pożarnej. Spore ulewy przeszły także przez Krzyżanowice i Krzanowice. Mieszkańcy jednym wierszem powtarzają, że tak źle jeszcze tu nie było.

Materiał nadesłany przez czytelniczkę: Angelika M.

 

Nawałnica nie ominęła Rybnika. Tu zalało m.in. ulicę Rudzką w Stodołach. Sporo wody pojawiło się w Boguszowicach i Gotartowicach. 

Ucierpiał również powiat gliwicki

Ulewy przeszły także nad powiatem gliwickim. Do sporych utrudnień drogowych z powodu podtopień dochodziło między innymi w centrum Knurowa oraz w Pilchowicach.

 

Niestety, w najbliższych dniach nadal będzie padało. Sytuacja w regionie zmienia się na bieżąco.

 

Zdjęcia: Materiały własne, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.