post image
foto: KPP Mikołów (Wydział Ruchu Drogowego).

13 maja jeden z patroli mikołowskiej drogówki pełnił służbę nieoznakowanym radiowozem, wyposażonym w wideorejestrator. W trakcie kontroli na ulicy Katowickiej policjanci grupy "Speed" zauważyli poruszającego się z nadmierną prędkością forda mondeo. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, kierujący miał na liczniku o 30 za dużo.

Przystąpili więc do legitymowania, podczas którego okazało się, że 42-letni mieszkaniec Żor nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym się porusza nie ma ubezpieczenia OC. Na domiar złego, badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu (wynik 0,3 promila).

42-latek musiał oddać kluczyki, a w związku z szeregiem popełnionych wykroczeń wkrótce stanie przed sądem. Czeka go wysoka grzywna, a nawet kara aresztu.

Komentarze

  • Michał Normalnie sukces. 15 maja 2021 11:18Pomijając że po spożyciu i bez papierów to co widzimy w kadrze otóż pusta droga zaraz po ulewie. Praktycznie noc bo już 21:00. Żywego ducha w promieniu 100m od drogi. No ale Speed musi mieć swój sukces. Zamiast zawnioskować o podniesienie prędkości na tym kawałku bo i tak praktycznie każdy jedzie tam w okolicach 100km/h to oni bawią się w ściganie piratów na pustych drogach.

Dodaj komentarz