UG Krzyżanowice.
UG Krzyżanowice.

Wójta Gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki podziękował za udzieloną pomoc, współpracę i wsparcie techniczne w usuwaniu skutków gwałtownych nawałnic, które 12 i 13 maja wyrządziły ogromne szkody w miejscowościach z terenu gminy Krzyżanowice.

- Zaangażowanie i poświęcenie mieszkańców Gminy, którzy udostępnili swój sprzęt oraz służb mundurowych z terenu powiatu raciborskiego sprawiły, że prace porządkowe przebiegały sprawnie. Wszyscy biorący udział w akcji i niosący pomoc poszkodowanym udowodnili, że w sytuacji kryzysowej można liczyć na pomoc i wsparcie drugiego człowieka - dziękuje w ten sposób wójt Grzegorz Utracki.

Dodał, że zakończono działania po kolejnej powodzi - sprzątanie, mycie dróg i ratowanie tego co się da, z zabezpieczeń które przez wiele lat budowano jako system, mający zabezpieczyć gminę przed żywiołem. 

- Współczuję wszystkim bezpośrednio dotkniętych powodzią czy podtopieniem. Będziemy nadal razem odbudowywać to co zostało zniszczone. Chcę PODZIĘKOWAĆ tym wszystkim którzy przyszli z pomocą - strażakom z jednostek OSP oraz PSP. Firmom prywatnym i poszczególnym mieszkańcom niosącym pomoc sąsiedzką. DZIĘKUJĘ Wam za okazane serce. W akcji wzięły udział jednostki OSP z całego naszego powiatu ofiarnie pracując i ratując mienie mieszkańców prawie całej naszej gminy - dodał wójt.

Podziękował także wielu prywatnym przedsiębiorcom z terenu gminy, którzy użyczali swojego sprzętu, pracownikom i wolontariuszom z Raciborza za pomoc w sprzątaniu oraz firmom z Raciborz za dostarczoną dziś żywność. Podziękowania popłynęły także do dowództwa PSP Racibórz oraz Komendy Głównej PSP w Warszawie.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz