KMP Rybnik.
KMP Rybnik.

Dzisiaj, po godzinie 7.00, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Boguszowicach, przebywając na urlopie, przejeżdżał ulicą Konarskiego w Radziejowie i zauważył kierowcę mercedesa, który uderzył w barierki przy przejściu dla pieszych, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjant szybko zareagował i zatrzymał kierującego, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. 

Od mężczyzny wyczuł alkohol. Aspirant Sebastian Szymoszek poinformował kierującego, że jest policjantem i zabrał mu kluczyki. O zdarzeniu powiadomił dyżurnego komisariatu, który na miejsce skierował policyjny patrol. Stróż prawa czekał z kierującym do czasu przyjazdu mundurowych. Badanie stanu trzeźwości 50-latka wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów, a jego mercedes nie był ubezpieczony.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmiesza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reakcja policjanta, który zachował czujność, być może pozwoliła uniknąć tragedii na drodze.

Komentarze

Dodaj komentarz