CC.
CC.

– Zgłosiliśmy się do rządowego programu budowy mieszkań, który daje nam możliwość zwiększenia zasobów komunalnych w ramach współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Zasady są proste. My, jako miasto, wnosimy aportem działki z uzbrojeniem, na których realizowana będzie inwestycja. Zaś KZN jest wykonawcą całości – tłumaczy Robert Cichowicz, zastępca prezydenta Jastrzębia-Zdroju.

Do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej zdecydowały się przystąpić, prócz Jastrzębia-Zdroju, Racibórz, Bielsko-Biała i Kuźnia Raciborska. W ramach porozumienia Krajowy Zasób Nieruchomości ma docelowo wybudować na terenie gmin minimum 1000 mieszkań. 

– Wskazaliśmy sześć potencjalnych lokalizacji dla tej inwestycji – dodaje Cichowicz.

Są to działki przy ulicy Żwirki i Wigury, Bukowej, Pochwacie, Kaszubska, Północna oraz Komuny Paryskiej. Obecnie KZN prowadzi analizę przydatności i kwalifikacji działek. Poszukuje też jeszcze jednego partnera do projektu. Jeśli wskazane przez miasto działki zostaną pozytywnie zweryfikowane, rozpoczną się negocjacje warunków umów, a następnie powołana zostanie spółka celowa, realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem będzie budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu.

Komentarze

Dodaj komentarz