Materiały prasowe/Grzegorz Matusiak
Materiały prasowe/Grzegorz Matusiak

Okazało się, że polityka wzięła górę nad ekonomią i co gorsza zdrowym rozsądkiem. Na szczęście Koalicji Obywatelskiej zabrakło w tym szaleństwie sprzymierzeńców, a wstrzymanie się od głosu, zamiast głosowania przeciw, było jedynie próbą ratowania twarzy w obliczu opozycyjnej klęski. 

 

Borys Budka najbardziej obawiał się o pieniądze dla samorządów, szczególnie tych, w których władzę sprawuje Koalicja Obywatelska, czyli np. Jastrzębia-Zdroju. Na przykładzie mojego rodzinnego miasta widać dokładnie, że PiS nie dzieli pieniędzy według przynależności partyjnej gminnych włodarzy. Wiem, bo większość funduszy jakie z Warszawy trafiły do Jastrzębia jest efektem moich starań. Kiedy we wrześniu 2018 roku udało mi się pozyskać 13 mln złotych na budowę auli Szkoły Muzycznej, nikt w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie pytał mnie o to, z jakiej opcji politycznej jest Pani Prezydent. Podobnie było z kwotą blisko 40 mln zł, jakie z Warszawy trafiły na remonty jastrzębskich dróg. To także blisko 12 milionów dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2, a do tego należy doliczyć 2 mln zł na rozpoczęcie odbudowy kolei w mieście. A to tylko ostatnie trzy lata....

 

Z 770 mld zł unijnych funduszy blisko 2 mld mogą trafić do Jastrzębia-Zdroju i to bez względu na to jaka opcja polityczna rządzić będzie w mieście. Jestem realistą i wątpię czy Koalicja Obywatelska włączy się w Krajowy Plan Odbudowy. Ważne, by nie przeszkadzała i może akurat teraz postawa wstrzymuję się od głosu nie byłaby taka zła.
 

Grzegorz Matusiak, Poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość

Komentarze

 • Janusz my 19 maja 2021 12:56Może jednak najpierw zacznijmy od zwykłej sprawiedliwości gdzie ludzie z 45 lub nawet 50l stażem pracy mogą odejść już na zasłużoną emeryturę a Donald Tusk i inne cwaniaki co ZUS płaciły pod stołem szefa nie będą dotowane przez rządzących ,czyli od czego jest pomoc społeczna.Poczucie zwykłej uczciosci jest stabilniejsze niż gospodarka i przynosi większy zysk. Drugie to stabilny pieniadz a nie taki co szaleje 4,2proc zamieniając złoty w szmatę ."Nie cieszczcie się Osły że place wzrosły,ja ceny podwoje i tak wyjdę na swoje"mówiono za komuny..Rujnuje się PPE,PPK które jeszcze nie zaczęło działać.System Drowia,dziura bez dna,.-wiec Banki Zdrowia a nie promowanie narodu obiboków gdzie leczą się tylko rodziny lekarzy.Doubezpieczenia.Ilez to można by było zmienić a gospodarka ruszy z kopyta.
 • Bombardier kierowca 19 maja 2021 13:13A tak będzie wielki wystrzał i duży flak.
 • Syn ojca .kto tu kurde Rządzi -ludzie opamiętajcie się! 19 maja 2021 16:19No właśnie , gdyby państwo było uczciwe , to młodzi też by stwierdzili ,że warto! . Co teraz sobie myślą ...no znów nas rozbita za ciu..... Mój ojciec po 48 latach pracy z nadgodzinami nie dostał prawa do emerytury stażowej a kilkoro jego kolegów nie doczekawszy normalnej "wyciągnęło wcześniej nogi "a Ci dalej bredzą, że trzeba pracować dłużnej...to po co ja mam płacić na ZUS.--Mnie też kiedyś okradną.Kumple wolą pić pod barem gdyż czym jest dla Nich np. ulga podatkowa na start ,niewiedzą ponieważ nawet przez rok nie płacili pełnych podatków to skąd mają wiedzieć? Może najpierw powinni zapłacić choć raz pełną kwotę a dopiero później dać Im ulgę podatkową.? --Mój wujek wypłatę świadomie kasował pod stołem , teraz PiS dokłada jemu do emerytury gdyż ma niską a ponieważ Ojciec uczciwie wykazywał dochody więc ma kopa w dup...od PiSu i wyższe podatki gdyż nie odliczy już składek zdrowotnych od przychodu..Do lekarza dostaje się pierwej alkoholik który życie zmarnował pod Budką z Piwem ale ten co pracował w szkodliwych i nieb warunkach pracy już nie ma szans ,musi czekać w kolejce chociaż jego ZUS był 1,5 razy większy w składce od zwykłych zatrudnionych . W sanatoriach bawią się Rolnicy z KRUSu bo Oni nie muszą brać na poratowanie zdrowia do sanatorium urlopu .PPE i PPK to szambo , ile za 30 lat będzie kosztował cukier gdy inflacja szaleje. Forse z Unii rozdrapią politycy jak Gad.wski aby wydać na pseudoszkolenia dla kumpli. Śląsk w zamian zasrają lecz tam gdzieś w Polsce powstaną ładne za te pieniądze miejskie parki a tu spalona przemysłem wydobywczym ziemia. Koledzy szkoły wyższe kończą ale prace biorą na zachodzie i tam za pieniądze na wykształcenie z Polski ratują Ich gospodarki . Przecież studia nie są kredytowe do zwrotu za prace w RP. ludzie którzy mają znaczne majątki zdobyte "na czarno" dostają pomoc państwa gdyż niby są biedni a Ci co nie mają szans ukryć dochodów na Nich mają łożyć ...kto tu kurde Rządzi -ludzie opamiętajcie się!
 • IP Niemozliwe 19 maja 2021 18:02Paie Pośle z kim by Pan chciał dzielić tą kasę.Przeciez Oni tyle obiecali a i tak nic nie dotrzymali.Obiecali że wieku emerytalnego nie podniosą a podnieśli,że abonament RTV zlikwidują a płacimy go dalej ,czyz nimi można coś razem uczciwie dzielić a szczególnie pieniądze.W życiu ,
 • Marek Siedem lat tłustych a reszta to bida. Król będzie nagi. 19 maja 2021 20:47Boziu : broń nas przed pożyczkami branymi przez polityków a szczególnie inwestycjami realizowanym z tych pożyczek . Szał jak u rekinów. Rozdawnictwo ,kolesie ,układy , wydawanie dobre, szybkie i dla statystyki i kres ,chwila gdy skończy się kasa oraz spłaty i bieda tym bardziej , że zlikwidują jedyny przemysł jaki przez tyle dziesięcioleci utrzymywał ten kraj. Jednak Niemcy wygrali wojnę .Sami Im oddamy wszystko a oni wówczas atomówki z prądem. Niech sobie pożyczają lecz na własny prywatny rachunek i rozliczenie oraz spłaty Szkoda , że nie wprowadzono w RP jako pieniądz Euro. Złotówie zostawiono aby można było manipulować. Kto nie wierzy niech zobaczy jak drożało Euro przez ostatnie kilka kat. A co będzie dalej. Aż strach się bać.
 • Pomożecie -pomożemy. Program inwestycji 19 maja 2021 21:31 "2 mld mogą trafić do Jastrzębia-Zdroju i to bez względu na to jaka opcja polityczna rządzić będzie w mieście" ojej --gdyby tak trafiły do Pawłowic to na pewno dobrze by je tam wykorzystano ale do Jastrzębia,hmm mam wątpliwości czy PO pozwoli. Ale na kolej, jak już jesteśmy przy kolei: Dworzec Kolejowy proponuje na Zofiówce nad wiaduktem obwodnicy tam gdzie wylot dwóch torowisk z kopalni w kierunku Szerokiej i dalej na Żory ponieważ w tamtym mieście jest dobry Aqapark. Przy okazji załatwimy przejście mieszkańców na druga stronę obwodnicy wzdłuż torowiska. ale wracajmy do tematu...: No bo jak tej kopalni już nie będzie ,mam na myśli Zofiówki, zlikwidują ją , to tory jednak zostaną i można je będzie użytkować.. Troszkę dalej w tych polach po przeciwnej stronie obwodnicy w kierunku psiarni zmieści się też lotnisko czyli tam gdzie Jasiu z Dubielca na lewo truskawki chował podsypywane karbidem i sprzedawał je górnikom.. Jeżeli chodzi o Zofiówkę -będzie też z tej kopalni można zrobić drugą Wieliczkę i wówczas turyści zjadą tutaj tymi pociągami i samolotami......dalej atrakcja to postawimy metro z Zofiówki do kopalni Pniówek i byłych już KWK Jastrzębie oraz Moszczenica. W środku pętli metra przystanek 'Centrum osiedla Jastrzębie -Pionierów;. Powiększymy też za te pieniądze Park Zdrojowy o teren Dąbrówki. Z restauracji tej zresztą o wysokim standardzie tjak właściciele pozwolą zrobimy porządny pałac Ślubów dla młodych we wczesnej ciąży, sfinansowanej także dla ułatwienia Im życia z pieniędzy Unii . Dla gości z zagranicy zwiedzających Jastrzębską Wieliczkę można by też organizować noclegi w pałacu Borynia z dojazdem drogami kolejowymi zasypywanymi asfaltem. Tu w Jastrzębiu istnieją wspaniale pomysły i jak widać pełne możliwości rozwoju i inwestycji.
 • Bombardier 19 maja 2021 21:45w Wojsku się mówiło "my to weźmiemy ,Wy będziecie spłacać."
 • Euzebiusz do syna ojca : 20 maja 2021 17:34 Już Ciebie okradli na PPK lub PPE albo OFE i Inflacją.
 • Pozdrawiam 21 maja 2021 11:13...........Szanowny Panie, proszę sobie wyobrazić dwóch obywateli. Kowalski ,drugi Wiśniewski. Pan Kowalski nie ma dzieci ,pracuje i z tego odkłada co miesiąc 400 zł.Pan Wiśniewski też pracuje ale ma dwoje dzieci i licząc 2razy 500 na dzieci odkłada co miesiąc 1000 zł gdyz akurat Go stać. . W banku tworzą sie tzw zwisy inflacyjne czyli pieniądze do wydania w przyszłości. Rząd to zauważa ,inflacja a ja pytam się pana: Który z tych dwóch Panów dostaje bardziej w tyłek ,czy ten co ma dzieci ,czy ten co pracował aby ciężko zarobić te pieniądze na odłożenie ponieważ mu nikt nie dołożył. W czym więc jest problem ,500 zl tak na dziecko ale w bonach na wybrane artykuły ,czesne , ubranka dla dzieci ,lekarstwa ,wakacje związane z dziećmi pod warunkiem, że jak nie wydasz to po terminie przepadnie. A teraz co ,zwyczajnie Inflacja to jest okradanie innych , tych ciężko pracujących . Nie spodzielibyśmy się tego po rządzie PiSu . Zapewniano nas iz pieniądze są z uszczelnienia podatków ,mafii paliwowych itp a tu? to zwykłe złodziejstwo. Panie Pośle został pan wybrany nie po to aby popierać ślepo we wszystkich rząd i ludzi na stanowiskach. Pan ma Ich pilnować . Niech Pan spojrzy na tzw wiek dożycia w ZUSie . Pan jest ze Sląska ,czy można równać wiek dożycia osób z fabryk z wiekiem dożycia KRUSowskich Juch-asów z gór. Panie Pośle -gdzie pan jest? A wspomniane to przez kogoś PPE czy PPK i zamrożona tam gotówka którą inflacja zjada . Jak można zmuszać ludzi do trzymania pieniędzy bez możliwości wybrania ich gdy szaleje inflacja ,to dopiero jest kurde złodziejstwo. Place brutto wzrosły uwzględniając przelewy pracodawców na PPK i PPE ale Kto z nich korzysta : banki ,cwaniaki i rząd . Pracownicy nie mogą tych zamrożonych pieniędzy nawet ruszyć .! czas z tym skończyć ,niech Pan pisze ,niech Pan działa,niech pan przestrzega.
 • Obiektywny 22 maja 2021 09:16Inflacja glupcze,inflacja.Zniszczyliscie zaufanie spoleczenstwa do Was,okradliscie z mozolem zarabiajacych z Ich rezerw finansowych,nauczyliscie wielu oszustow ze mieli racje w ich fachu,zadluzacie ten kraj na bzdety na ktore rozejda sie pozyczki,udowodniliscie ze blefowaliscie wmawiajac wszystkim iz pieniadze ba rozdawnictwo sa z uszczelnienia systemu podatkowego.Slowem zawiedliscie na calego.
 • Ziobro Turów do likwidacji. Unia pokazała jak zlikwidować pozostałość 22 maja 2021 10:15Flak już jest, Turów do likwidacji. Unia pokazała jak zlikwidować pozostałość . Przedtem zobowiązali się sami zlikwidować to z czego żyli , wystarczyło aby poczuli troszkę mamony . Oj będzie się działo. Sasin chce rolować dług gdyż szykuje obligacje dla ludności aż na 5lat .Czyżby wiedział , że to nie On będzie musiał je spłacać. A dlaczego nie na dwa tylko od razu na pięć. Mógłby się nauczyć samemu rozliczać co nabrał!
 • Ula ROZDAWNICTWO za "nic nie robienie" 22 maja 2021 11:21 ROZDAWNICTWO za "nic nie robienie" uczy nieróbstwa, lekceważenia wykształcenia i nauki, prowadzi do patologii i pijaństwa ! Po co się wysilać jeśli PAŃSTWO i tak DA ? A skąd kasa dla nierobów ? Oczywiście od ciężko pracujących, ! Czyli sowiecka "urawniłowka" ! Nie dotyczy "swojaków" na PAŃSTWOWYCH posadkach !
 • Andrzej Stepniak Robicie bajzel w tym kraju. 22 maja 2021 11:29Jeżeli niezależnie od sumy opłaconych składek mam zagwarantowaną emeryturę minimalną (po przepracowaniu 20 lat w przypadku kobiet lub 25 lat w przypadku mężczyzn .),... to najbardziej opłacalną taktyką jest płacenie jak najmniej. A do tego dochodzą kolejne dodatki lub zmiany sposobu waloryzacji (gwarantowane dodatki minimalne .) To skoro i tak dostanę coś ekstra później, to teraz powinienem zrobić wszystko, by jak najwięcej zostało ze mną. To dość prosta kalkulacja. I wie pan co? Polacy doskonale to czują. Po co mają się wysilać ze skaldami skoro Rząd Im sam dołoży z naszych pieniędzy.?
 • Gienek Marurkiewicz i łyso 22 maja 2021 11:37No i Rostowskiego trzeba przeprosić . Nie było forsy i nie ma,rozdawnictwo skończyło się zarąbistymi podwyżkami cen w sklepach i wybranych podatków .
 • Ewa 24 maja 2021 08:04Panie Grzegorzu ,pożyczać ,pożyczać,rozdawać ,rozdawać ,Łatwo przyszło ,łatwo poszło ,dlugi zostaną ,spłacać będą wszyscy -Inflacja będzie się miala wyjątków dobrze.
 • Też Ewa a idź pasożycie polityczny jeden z drugim i sam zarób 24 maja 2021 08:22---tak czytam te komentarze i jestem przekonana ,że powinien je przeczytać pan Kaczyński. Tyle lat ma gość za sobą i sprawia wrażenie ,że te doświadczenia i ta wiedza jest są obce. Prawo i Sprawiedliwość. Im częściej sie na te słowa powołujecie tym bardziej grzeszycie. Pomyliliście miłosierdzie z rozsądkiem . Zamiast zmuszać i uczyć do łowienia ryb Wy je rozdajecie krzywdząc przy tym tych wszystkich co je łowią. Czy pan tez bierze tak bezrozumnie pożyczki ponieważ banki dają . Niech pan głośno mówi Tym wszystkich co chcą je ochoczo rozdawać ,bierzcie je sami na własne nazwiska z banków a potem rozdawajcie,to będzie chwalebne. Jeszcze dwa dni temu chcieli za nie zamykać kopalnie węgla a teraz po wyroku w sprawie Turowa zastanawiają sie z czego wyprodukują prąd. Dobry kubeł zimnej wody na pazerne głowy. W porę , może jeszcze się ogarną. Ile, Ile mogli by jeszcze wchłonąć tych pieniędzy z pożyczek na roztrwonienie aby sie nażarli." !2,5 tys na każde dziecko a może 25000 damy " a idź pasożycie polityczny jeden z drugim i sam zarób na te prezenty a następnie później to co zarobiłeś rozdawaj. Nie robisz tego ,boś oszust społeczny!
 • też Ewa korekta 24 maja 2021 12:22"a idź pasożycie polityczny jeden z drugim i sam zarób na te prezenty a następnie później to co zarobiłeś rozdawaj. Nie robisz tego ,boś oszust społeczny!" --oczywiście te słowa to nie do Pana lecz do Tych wszystkich którzy pragna za pożyczki które my będziemy spłacać kupować sobie elektorat i uprawiać rozdawnictwo wrabiając docelowo innych obywateli spłatę tych pieniędzy

Dodaj komentarz