Dominik Gajda.

Pierwsza część piątkowego spotkania przyniosła prowadzenie dla drużyny z Pawłowic. W 20. minucie meczu Dawid Hanzel, po wrzutce Przemysława Szkatuły, główką z odległości 3 metrów zapewnił gościom prowadzenie. Drużyna z Pawłowic miała jeszcze szansę na podwyższenie prowadzenia w pierwszej połowie, jednak Dawid Morcinek trafił prosto w Daniela Jonę.

Mimo trudnej sytuacji, rybniczanie podnieśli się i wrócili do gry w drugiej połowie, wyrównując wynik spotkania w 70. minucie. To za sprawą zagrania ręką przez Michała Płowuchę, co poskutkowało rzutem karnym. Jan Janik bez problemu pokonał Patryka Zapałę.

Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpiło w rzutach karnych.

- W pierwszej serii zarówno Wojciech Caniboł jak i Jan Janik byli skuteczni. W drugiej kolejce Kamil Glenc trafił w poprzeczkę, a Mateusz Cywka zapewnił rybniczanom prowadzenie. Szybko go jednak stracili, bo Tomasz Musioł strzelił celnie, a Bartosz Gocyk obronił uderzenie Piotra Pacholskiego. W dodatku w czwartej serii po trafieniu Przemysława Szkatuły Aleksander Folmert przestrzelił i wystarczyło, że Dawid Weis rozpoczynając piątą serię wykorzystał rzut karny, żeby Pniówek znalazł się w półfinale, a ROW 1964 pożegnał się z pucharowymi rozgrywkami i skupił już całą swoją uwagę na walce o utrzymanie w III lidze - relacjonuje Śląski Związek Piłki Nożnej.

Przed rybniczanami walka o utrzymanie się w III lidze. W sobotę 22 maja, ROW zagra na stadionie przy ulicy Gliwickiej, z Wartą Gorzów Wielkopolski.

ROW 1964 Rybnik – Pniówek 74 Pawłowice 1:1 (0:1)

• 0:1 – Hanzel 20'
  • 1:1 – Janik 70'.

Karne: 0:1 – Caniboł, 1:1 – Janik, Glenc – w poprzeczkę, 2:1 – Cywka, 2:2 – Musioł, Pachlski – obronił Gocyk, 2:3 – Szkatuła, Folmert – przestrzelił, 2:4 – Weis.
Sędziował Piotr Lasyk (Bytom).

ROW Rybnik: Jona – Janik, Pacholski, Krotofil – Barańskyj (46. Boda), Pytlik, Pochcioł, Warmiński (46. Kukuła), Migus (64. Cywka) – Gajda (46. Folmert), Sobik (79. Stolz). Trener Roland Buchała,
PNIÓWEK Pawłowice: Zapała (90+5. Gocyk) – Mazurkiewicz, Płowucha, Ciuberek, Szkatuła – Morcinek (68. F. Łukasik), Musioł, Spratek, Weis – Caniboł, Hanzel (68. Glenc). Trener Grzegorz Łukasik.