KMP Rybnik Oto skutki jazdy „na podwójnym gazie”
KMP Rybnik Oto skutki jazdy „na podwójnym gazie”

Od początku roku policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali 109 osób kierujących samochodami pod wpływem alkoholu. Tylko w weekend mundurowi zatrzymali sześć osób. Wszystkie wykazały się przede wszystkim skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem zdrowego rozsądku.

- W sobotę około godziny 21 kierujący volkswagenem poruszał się ulicą Nową w kierunku Boguszowic, nie dostosował prędkości do warunków, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie. Następnie wywrócił auto i uderzył w blaszany garaż. 42-latkowi pobrano krew do badań – przypomina aspirant Bogusława Kobeszko, oficer prasowa komendy w Rybniku.

To jednak nie wszystko.

- Tego samego dnia około 22 kierujący audi na ulicy Rejewskiego nie dostosował się do znaku „ustąp pierwszeństwa”, przejechał na wprost przez skrzyżowanie, wjechał na chodnik i wpadł na ogrodzenia posesji. 47-letni mieszkaniec Rybnika miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – wskazuje rzeczniczka.

Z kolei 17-letni mieszkaniec Rybnika jadąc ulicą Rydułtowską w Gaszowicach stracił panowanie nad samochodem, uderzył w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy, uszkodził ogrodzenie i dachował. Rybniczanin nie miał uprawnień i blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz