post image
agappe.pl

- Szczęść Boże! Witaj na platformie społecznościowej katolickich social media. Korzystaj z użytecznych narzędzi ewangelizacyjnych i twórz razem z nami przyjazne środowisko dla osób wierzących - tak wita nas strona agappe.pl

Obecnie platforma jest jeszcze w fazie testów. Jednak już na początku czerwca ma być dostępna dla każdego internauty. Na czym będzie polegał nowy portal?

W swojej istocie portal ma skupiać ludzi, którzy do tej pory w internecie nie znaleźli sposobu na rozwój swojej wiary. Platforma ma dawać narzędzia do wzrostu i ewangelizacji ludzi wierzących. Jak wskazuje jej twórca, znajdziemy tam mapę spotkań wspólnot, rekolekcji czy wydarzeń ewangelizacyjnych. 

- Na pierwszy rzut oka to katolicka wersja Facebooka. Ale to zdecydowanie nie jest “bańka” dla katolików czy kopia istniejących social mediów, która nas zamknie i oddzieli od tego świata, który znamy. To nie jest żadna konkurencja dla tzw. dużych graczy jak FB. Wcale nie chcemy też mówić, że dajemy coś lepszego, bo tamto jest złe. Chcieliśmy po prostu stworzyć przestrzeń, w której ludzie wierzący mogliby wzmacniać swoją wiarę, dzielić się nią, ale też chcieliśmy dać ludziom konkretne narzędzia, na które, jak widzimy, jest zapotrzebowanie - informuje na łamach Gościa Lubelskiego  ks. Artur Potrapeluk, pomysłodawca i twórca nowego portalu. 

Modlitwa zamiast "Lubię to".

- Chcemy stworzyć narzędzia, dzięki którym zamiast popularnych reakcji jak np. "lubię to”, będzie można komuś przekazać indywidualnie lub publicznie, że się za niego modlimy np. w ważnych wydarzeniach życia jak ślub, pogrzeb, bierzmowanie - dodał twórca portalu.

Portal umożliwia już rejestrację użytkownikom. Na chwilę obecną nie znajdziemy tu jeszcze zbyt wielu treści. Portal jest dostępny pod linkiem https://agappe.pl.

 

 Źródło: Gość Lubelski.

Komentarze

Dodaj komentarz