Materiały prasowe
Materiały prasowe

PIŁKA NOŻNA: EKSTRALIGA KOBIET 
Piłkarki TS ROW Rybnik rozegrały pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niestety, podopieczne Krzysztofa Klonka nie zdołały utrzymać się w ekstralidze i w przyszłym sezonie zagrają w I lidze. Ostatnim rywalem rybniczanek w bieżącym sezonie będzie zespół z Krakowa.
 – Dla nas to czas nauki, zbieramy doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. W każdym meczu chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i nie inaczej będzie w ostatnim meczu sezonu – mówi Patrycja Matla, piłkarka TS ROW. 
  
TS ROW Rybnik – AZS UJ Kraków
Miejsce: Stadion w Niedobczycach, ul. Górnośląska 46
Termin: sobota, 29 maja  
Start: godz. 11:00

PIŁKA NOŻNA: III LIGA  
Rybniccy piłkarze znajdują się w strefie spadkowej III ligi i czeka ich ciężka walka o utrzymanie. Zarząd klubu zdecydował, że w ostatnich meczach sezonu drużynę poprowadzi Dariusz Widawski, który zastąpił na ławce trenerskiej Rolanda Buchałę. W sobotę do Rybnika przyjedzie Piast Żmigród, który również walczy o utrzymanie. 

 


– Zdajemy sobie sprawę, że punkty nam uciekają. Musimy porozmawiać między sobą, aby coś zmienić w naszej grze. Moim zdaniem niektórzy zawodnicy są przemotywowani, co nie jest dobre. Wierzę, że to się zmieni i wygramy z Piastem – twierdzi Piotr Pacholski, piłkarz ROW-u. 

ROW 1964 Rybnik – Piast Żmigród
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: sobota, 29 maja  
Start: godz. 17:00

BASEBBAL: EKSTRALIGA 
Silesia Rybnik obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia i liczy, że uczci ten jubileusz zdobyciem tytułu najlepszej drużyny w kraju. Obecnie Silesia jest druga w ligowej tabeli, a w najbliższą niedzielę zagra na swoim boisku z Gepardami Żory. 

Silesia Rybnik – Gepardy Żory 
Miejsce: Boisko bejsbolowe, ul. Partyzantów 
Termin: niedziela, 30 maja 
Start: godz. 11:00  

REKREACJA – BIEGANIE 
W Rybniku – sezon dla biegaczy zainaugurowany zostanie podczas Biegu Wiosny. 29 maja odbędzie się bieg na dystansie 5 kilometrów, w którym mogą wziąć udział osoby od 16. roku życia. Dzień później, 30 maja, będą rywalizowały dzieci i młodzież na dystansach 100, 200, 500 i 1000 metrów. Wszystkie trasy zostaną przygotowane na terenie kąpieliska Ruda. 
– Na wszystkich uczestników, poza przyjemnością wynikającą ze wspólnego biegania czekają medale,  najlepsi w poszczególnych klasyfikacjach otrzymają nagrody. Warto więc przygotować odpowiednią formę – mówi Daria Kudio, kierownik Działu Organizacji Imprez rybnickiego MOSiR-u. 

14. Bieg Wiosny 
Miejsce: boiska RKP przy ul. Gliwickiej  
Termin: sobota – niedziela, 29-30 maja
Start: godz. 10:00

PIŁKA NOŻNA: A, B  KLASA 
W najniższych klasach rozgrywkowych na swoich boiskach zagrają drużyny z Orzepowic, Ochojca, Boguszowic, Gotartowic i Kamienia. 

A klasa
Zuch Orzepowice – Jedność Jejkowice 29 maja godz. 17:00, 
Płomień Ochojec – Orzeł Jankowice 30 maja godz. 17:00, 
Górnik Boguszowice – MKS Żory 29 maja godz. 17:00,

B klasa
Sygnały Gotartowice – Inter Krostoszowice 30 maja godz. 17:00,

C klasa
Pierwszy II Chwałowice – Zryw Bzie 30 maja godz. 17:00

REKREACJA – NORDIC WALKING 
Rozpoczyna się wiosenna edycja Akademii Nordic Walking. Wszystkie szczegóły odnośnie zapisów, regulamin można znaleźć na www.mosir.rybnik.pl. Akademię prowadzi Paweł Spacermistrz Mitura-Zielonka.

Akademia Nordic Walking – edycja wiosna 
Miejsce: Stadion lekkoatletyczny w Rybniku 
Termin: 25 maja, kolejne zajęcia w każdy wtorek i czwartek
Start: godz. 18.00 

REKREACJA – BIEGI 
Podczas Akademii Biegania uczestnicy, pod okiem instruktora, mogą nie tylko zapoznać się z prawidłową techniką, ale również przyswoić sobie wiele ciekawych ćwiczeń poprawiających kondycję i sprawność ruchową. Wiosenna akademia jest realizowana już od 6 maja i potrwa do 24 czerwca. Grupa zajęciowa może liczyć maksymalnie 25 osób. Szczegóły www.mosir.rybnik.pl

Akademia Biegania 
Miejsce: Stadion lekkoatletyczny w Rybniku 
Termin: 6 maja – 24 czerwca – w każdy wtorek i czwartek
Start: godz. 18.30 

UWAGA
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.  
 

Komentarze

Dodaj komentarz