Zdjęcie archiwalne: Wydział Dialogu, Promocji i Kultury
Zdjęcie archiwalne: Wydział Dialogu, Promocji i Kultury

Alternatywny przyjazd na trasie Wodzisław Śląski-Jastrzębie-Zdrój możliwy będzie przez ulice św. Wawrzyńca-1 Maja-Moszczeńską-DW 933 w Mszanie. Dojazd do posesji na zamkniętym odcinku będzie możliwy po około 2 godzinach od zakończenia układania warstwy ścieralnej na danym odcinku jezdni.

O inwestycji
Remont DW 933 w Wodzisławiu Śląskim to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Drogą tą, jako drogą wojewódzką, zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Po pięciu latach starań m.in. miasta we wrześniu 2019 r. remont ulicy Jastrzębskiej stał się faktem. 

- To droga o szczególnie ważnym znaczeniu dla Wodzisławia Śląskiego. To jedna z najważniejszych tras wylotowych z miasta. Komunikuje ona miasto z wjazdem na autostradę A1 oraz z sąsiednimi gminami. Jest główną drogą prowadzącą z naszego miasta do Jastrzębia-Zdroju. Jej stan był jednak nie do przyjęcia. Cieszę się, że dzięki naszym wieloletnim apelom w województwie właśnie się to zmienia. Wszyscy czekamy na zakończenie tej inwestycji - mówił na początku remontu prezydent Mieczysław Kieca.

Szczegółowe informacje dotyczące postępu prac i występujących utrudnieniach na DW 933 można znaleźć na stronie internetowej www.przebudowa-dw933.pl.

 

Komentarze

Dodaj komentarz