KMP Mikołów.
KMP Mikołów.

W miniony poniedziałek około godziny 20.00, policjanci mikołowskiej grupy „Speed”, jadąc ulicą Owsianą w Mikołowie, zauważyli kierującego samochodem marki BMW, który z dużą prędkością wjechał na krajową wiślankę. W momencie dojazdu do skrzyżowania z ulicą Plebiscytową kierowca przejechał na czerwonym świetle. Wtedy mundurowi włączyli sygnały w radiowozie, dając mężczyźnie znak do zatrzymania się. Gdy kierujący zorientował się, że ma do czynienia z policjantami, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Podczas brawurowej jazdy dopuścił się jeszcze kilku innych wykroczeń, powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Przy skrzyżowaniu z ulicą Poprzeczną, bmw wjechało na przeciwległy pas ruchu i uderzyło w dostawczego fiata.

Zatrzymany przez mundurowych 39-letni mieszkaniec Mikołowa odmówił poddania się badaniu alkomatem. W związku z powyższym, od kierującego pobrano krew do dalszych badań. Zatrzymano mu też prawo jazdy. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał.

Po wykonanych czynnościach sprawca zdarzenia został zwolniony do domu. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli mikołowianinowi grozi do 5 lat więzienia. 

Komentarze

Dodaj komentarz