UM Jastrzębie-Zdrój.
UM Jastrzębie-Zdrój.

Mak polny, chaber bławatek, len wielokwiatowy czerwony, len trwały, lucerna siewna, złocień właściwy, przegorzan kulisty i jeżówka purpurowa – to tylko niektóre kwiaty, które zakwitną na terenie zielonym w rejonie ronda im. Generała Władysława Sikorskiego, pomiędzy ul. 11 Listopada i Aleją Jana Pawła II. W ten sposób powstanie łąka kwietna ze swobodnie rosnących roślin jednorocznych, w tym kwiatów i traw. Miasto na ten cel przeznaczy ponad 18 tysięcy.

Warto podkreślić, że łąka kwietna jest bezcennym źródłem pokarmu dla owadów zapylających. Nie potrzebuje ona nawozów i środków ochrony roślin, ani też intensywnego podlewania. Gromadzi wodę deszczową, tworzy mikroklimat w mieście ora zapobiega nagrzewaniu się powierzchni gleby.

Dodatkowo na powierzchni około 560 metrów kwadratowych pomiędzy Aleją Jana Pawła II a ul. Leśną  planowane są nasadzenia rudbeki błyskotliwej. To roślina wieloletnia, osiągająca wysokość nawet do 70 cm, szybko i obficie rosnąca, odporna na przymrozki. Całkowity koszt tego zadania wyniesie 56 tysięcy.

 

źródło: UM Jastrzębie-Zdrój.

Komentarze

Dodaj komentarz