Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski.

Chodzi o chodnik od ronda w Stanowicach, do skrzyżowania tuż obok sklepu Aldi. Petycję w tej sprawie złożył Michał Toman, radny Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. 

- Zwracam się z prośbą o uwzględnienie w planach remontów chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 924, na odcinku od ronda w Stanowicach do sklepu "ALDI" w roku 2022 - pisze w petycji lider ruchu "Polska 2050" w powiecie rybnickim. 

Jak podkreśla radny, docierały do niego w tej sprawie liczne głosy mieszkańców. Warto dodać, że wspominany chodnik nie był remontowany od kilkudziesięciu lat. 

- Zbudowany jest z warstwy asfaltowej, która posiada już liczne ubytki i nierówności. Chodnik jest głównym dojściem do przystanków, firm zlokalizowanych wzdłuż ulicy Wyzwolenia, a co ważniejsze domostw - dodaje.

Chodnik jest w wielu miejscach zarośnięty trawą. W połączeniu z ubytkami, może być sporą niedogodnością, w szczególności dla osób starszych i niepełnosprawnych. 

Pozostaje więc poczekać na odpowiedź marszałka. Wtedy też dowiemy się czy i kiedy zostanie wyremontowany wspominany chodnik.

Komentarze

Dodaj komentarz