Starostwo Powiatowe w Gliwicach.
Starostwo Powiatowe w Gliwicach.

W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 24 wniosków z wszystkich 8 gmin w powiecie – najwięcej, bo aż 5 z gminy Rudziniec.

I miejsce i dotację w wysokości 2 750 zł  otrzymało Chechło (gm. Rudziniec) za projekt „Antysmogowa aleja – ogólnodostępny teren dla zainteresowanych zdrowym wypoczynkiem”. Nagrodę przyznano za umiejętne połączenie edukacji ekologicznej z dbałością o otaczający teren. Stworzenie antysmogowej alei – m.in. poprzez wykonanie nasadzeń i umieszczenie domków dla ptaków oraz owadów – przyczyni się do wzbogacenia i uatrakcyjnienia terenu ogólnodostępnego dla mieszkańców. Aleja będzie doskonałym miejscem odpoczynku oraz realizacji zajęć (spotkań) dla przedszkolaków, uczniów, mieszkańców o tematyce przyrodniczo-ekologicznej ze szczególnym zwróceniem uwagi na jakość powietrza, którym oddychamy i istotnej roli drzew w poprawie jego jakości.

II miejsce przypadło Pyskowicom, zaś III miejsce Smolnicy.

Poza „miejscami na podium” w konkursie przyznano szereg wyróżnień, nagrodzonych dotacjami w równej wysokości – po 1 220 zł. Otrzymały je: Gierałtowice, Knurów, Kuźnia Nieborowska, Leboszowice oraz Pilchowice.

Komentarze

Dodaj komentarz