Pixabay.com
Pixabay.com

 Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że w związku z istniejącymi obostrzeniami, sierpniowy festiwal odbędzie się wyłącznie dla osób zaszczepionych.

- Zadajecie nam dużo pytań na temat tego, czy FEST Festival 2021 się odbędzie. Na chwilę obecną działamy zgodnie z założonym planem, a wszyscy ogłoszeni przez nas artyści są potwierdzeni i pojawią się w Parku Śląskim w Chorzowie, w dniach 11-14 sierpnia 2021. Minister Zdrowia potwierdził informację, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie wliczają się w ustalone limity obowiązujące podczas imprez masowych, co za tym idzie na dzień dzisiejszy, festiwal może się odbyć wyłącznie dla osób zaszczepionych - informują organizatorzy.

Dlaczego organizatorzy podjęli taką decyzję? Jak tłumaczą, niemożliwym jest wybranie grupy 250 osób, które nie posiadając szczepienia będą mogły wejść na teren festiwalu. 

- Na ten moment wytyczne rządu pozwalają na organizację imprez masowych dla 250 niezaszczepionych osób, a zaszczepione są poza jakimikolwiek limitami. Niemożliwym jest wybranie ekskluzywnej grupy 250 osób, które nie posiadając szczepienia będą mogły wejść na teren festiwalu. Stąd też nasza decyzja, o organizacji tegorocznej edycji FEST Festivalu wyłącznie dla osób zaszczepionych - informują organizatorzy.

Organizatorzy nie kryją przy tym promocji szczepień. Jak podkreślają, są one dobre i konieczne. Dodają, że ich działania nie mają na celu jakiejkolwiek segregacji.

- Nasze działania nie mają na celu segregacji ludzi. Uważamy, że szczepienia są dobre i konieczne. Chronią nasz organizm przed chorobami, które mogą wywołać w nim spustoszenie. Podobnie jak leki, mogą spowodować niewielkie, krótkotrwałe działania niepożądane, a poważniejsze dolegliwości są niezwykle rzadkie. Zgodnie z informacjami jakie podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) prawdopodobieństwo poważnego pogorszenia stanu zdrowia jest znacznie większe w przypadku przejścia choroby, niż przyjęcia szczepionki - wskazują w komunikacie.

Co z osobami, które zakupiły już bilety, a nie będą zaszczepione?  

- Dla wszystkich osób, które zakupiły bilet, a z różnych powodów nie będą posiadały wymaganych certyfikatów, planujemy wprowadzić opcję zachowania biletu na kolejny rok lub zwrotu wartości niewykorzystanej wejściówki - o szczegółach poinformujemy Was bliżej daty festiwalu - dodają organizatorzy.

 

Oddolna inicjatywa Polaków #Otwieramy wskazuje, że takie działania są nielegalne.

- W związku z oświadczeniem organizatorów FEST Festival, przypominamy, że w świetle prawa takie działania są nielegalne. Będziemy zachęcać pokrzywdzonych do składania masowych pozwów przeciwko wspieranej z PFR i Funduszu Przeciwdziałania COVID agencji - informuje na twitterze organizacja.

Festiwal odbędzie się w dniach 11-14 sierpnia, w Parku Śląskim. 

 

Źródło: FEST Festival.

Komentarze

Dodaj komentarz